9. 7. 2019

U19: Na závěr soustředění prohra s béčkem Plzně

Česká reprezentace do 19 let odehrála v úterý v rámci soustředění přípravný zápas s rezervním týmem Viktorie Plzeň. Před čtvrtečním odletem do Arménie na evropský šampionát český tým prohrál 0:2.

„Byl to poslední přípravný zápas. Věřím, že do úvodní zápasu s Francií si to ještě sedne a budeme konsolidovanější,“ uvedl po utkání s béčkem Plzně trenér Jan Suchopárek.

O výhře plzeňského mužstva rozhodli Kimvwidi trefou z penalty a druhý gól přidal Vrba.

„Výsledkově to sice nevyšlo, ale nesmíme dávat hlavu dolu, pořád to byla stále příprava. Nyní se musíme, co nejlépe připravit na první zápas s Francií. To je náš nejdůležitější nejbližší cíl,“ uvedl po utkání s plzeňským béčkem kapitán U19 David Heidenreich.

„Nějaké věci v zápase byly dobré. Na to, co se nám nepovedlo, si musíme dát příště pozor a vyvarovat se chyb. Věřím, že na šampionátu se ukážeme v tom nejlepším světle,“ dodal hráč italského týmu Atalanta Bergamo.

První zápas na evropském šampionátu mají čeští mladíci na programu v pondělí 15. července proti Francii od 19 hodin.

„Chyběla nám v zápase trochu sehranost, ale ještě máme před sebou pár dní, abychom na tom zapracovali. Věřím, že to doladíme,“ uvedl po zápase brankář Matěj Kovář.

Trenér Jan Suchopárek věří, že mužstvo využije na závěrečném turnaji svou největší zbraň.

„Největší silou tohoto mužstva je týmovost. Zároveň ale máme hráče, kteří jsou schopni dát gól a v obraně máme hráče, kteří jsou podle mě schopni konkurovat těm nejlepším,“ pokračoval kouč Suchopárek.

„Francouzi budou favority skupiny a asi nejlepší mužstvo, co se týče individualit, ale připravíme se na ně jako tým tak, abychom uspěli,“ řekl bývalý reprezentant a trenér českého národního týmu do 19 let.

V úterý 9. července odpoledne bude potvrzena finální podoba nominace na závěrečný turnaj v Arménii, kam český tým odcestuje ve čtvrtek odpoledne. 

ČR U19 - FC Viktoria Plzeň B 0:2 (0:0)

Branky: 67. Kimvwidi z pen., 69. Vrba.

Sestava ČR: Kovář (46. Vyklický) - Konopásek (46. Hönig), 46. Zima (46. Hušek), Heidenreich (46. Míka), Fukala (70. Zima) - Kušej (46. Kohút), Slaměna (46. Selnar), Píchal (46. Kaloč), Macháček, Solil (46. Finěk) - Zlatohlávek (46. Kepl)