23. 3. 2022

U19: Nepovedený start elitní fáze. Česko - Bosna 0:1

Reprezentační devatenáctka otevřela elitní fázi kvalifikace o postup na mistrovství Evropy prohrou s Bosnou a Hercegovinou. O výhře soupeře rozhodl přesnou střelou v 60. minutě Eldar Mehmedović.

V prvním poločase zápasu nebyly k vidění žádné šance a hra se odehrávala pouze mezi pokutovými územími. Český tým podle slov trenéra Davida Holoubka hrál nervózně a nevyrovnal se s rolí favorita.

„Vstup do turnaje se nám nevydařil po velmi špatném prvním poločase. Po následném vystřídání a zlepšení herního výkonu v druhém poločase jsme ale nedokázali zužitkovat tlak alespoň ve vyrovnávací branku, když jsme inkasovali po ojedinělé akci soupeře,“ uvedl David Holoubek po utkání, které jedinou brankou rozhodl Eldar Mehmedović v 60. minutě.

„Prohra nás mrzí, ale máme před sebou ještě dvě utkání,“ dodal kouč. V druhém utkání skupiny 2 Francie porazila Švédsko jednoznačně 5:0 a po prvním hracím dni vede tabulku.

Český tým se utká v dalším zápase právě s Francií (sobota 26. března od 15:00), následně v závěrečném duelu se Švédskem (úterý 29. března od 15:00). Pouze vítězové skupin si zajistí účast na závěrečném turnaji, který se bude hrát od 18. června do 1. července na Slovensku.

Kvalifikace ME U19 2022 - elitní fáze

Česko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:0)

Branka: 60. Mehmedović. ŽK: Višinský, Endl, Šíp, Kutík – Kahvić, Čuić, Krdžalić, Jušić, Šahimović, Buljubašić. Rozhodčí: Chnikov – Sokolov (oba Bulharsko), Auger (Francie).

Česko: Kinský – Hadaš (67. Černák), Endl, Večerka, Kutík – Kaštánek (46. Kohoutek) – Višinský (67. Aljagić), Drozd, Ambros, Jurásek (46. Šíp) – Vecheta (84. Stránský).

Bosna a Hercegovina: Šahinović – Jušić, Cvjetinović, Muharemović, Kapetanović – Mehmedović (76. Musić), Sučić, Krdžalić (90.+5 Krdžalić), Šakota (76. Buljubašić) – Čuić (76. Bristrić), Kahvić.