11. 11. 2017

U19 porazila v kvalifikaci ME Lucembursko a slaví postup

Svěřenci trenéra Luboše Kozla zvládli kvalifikační zápas s Lucemburskem na výbornou, odnáší si výhru 5:0 a zároveň postup do elitní fáze bojů o šampionát ve Finsku v příštím roce. K úspěchu českému týmu pomohl svým hattrickem Richard Sedláček.

Fotbaloví reprezentanti do 19 let v druhém utkání kvalifikace mistrovství Evropy deklasovali domácí Lucembursko 5:0. Zopakovali předchozí výsledek s Arménií a zajistili si postup do elitní fáze bojů o šampionát ve Finsku v příštím roce.

Český tým vstoupil do utkání skvěle a po půlhodině hry už vedl jasně díky dvěma trefám záložníka Richarda Sedláčka. Hráči se tak mohli patřičně uklidnit a i nadále potvrzovat v utkání roli jasného favorita. To se jim do poločasu povedlo ještě dvakrát, když nejdříve z penalty skóroval Michal Sadílek a těsně před přestávkou se prosadil i útočník Adam Růsek.

Češi si v druhém poločase po trefě Richarda Sedláčka, který tak dokonal hattrick, dokráčeli k jasnému vítězství 5:0. V kvalifikaci tak mají po dvou zápasech na svém kontě dvě výhry, a aniž by zatím inkasovali skóre 10:0. Základní fázi kvalifikace ME 2018 zakončí svěřenci trenéra Kozla v úterý 14.11. zápasem proti Skotsku. Už nyní mají jistý postup do elitní fáze bojů o šampionát ve Finsku v příštím roce.

"I dnes musím mužstvo pochválit za vynikající výkon, zejména v prvním poločase. Jediné, co bych mu mohl snad vytknout, jsou tři neproměněné šance ještě před první brankou. Přesto jsme soupeře, který trápil Skoty až do poslední minuty, dokázali pokořit už v prvním poločase. Druhý poločas jsme dohráli zodpovědně a vyspěle. Jsme rádi, že jsme splnili cíl už po druhém utkání, ale budeme chtít uspět i v závěrečném utkání se Skotskem," ohodnotil spokojené trenér týmu Luboš Kozel.

Kvalifikační utkání na ME 2018, 11.11.2017, Esch (Lucembursko)

ČR "19" - Lucembursko "19" 5:0 (4:0)

Branky: 24., 28. a 84. z pen. Sedláček, 41. Sadílek z pen., 45. Růsek.

Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Neuer, Mareš, Dudl - Frýdek, Sedláček, Sadílek - Graiciar (77. Fortelný), Růsek (52. Zifčák), Žitný (46. Drchal). Trenér: Luboš Kozel.

Kompletní STATISTIKY z utkání najdete ZDE.