8. 7. 2019

U19: Příprava na EURO vyvrcholí zápasem s béčkem Plzně

Reprezentační tým do 19 let má před sebou poslední zápasový test před odletem na mistrovství Evropy, které proběhne v Arménii. Český tým se utká v úterý dopoledne od 11 hodin v Roztokách u Prahy s B týmem Viktorie Plzeň. Ve čtvrtek následuje přesun do Arménie.

„Na přípravu máme málo času, takže sestava bude zřejmě taková, v jaké vyběhneme do prvního zápasu, ale budou tam i nějaké alternativy. Momentálně trénujeme různé taktické věci, abychom byli připraveni na úvodní zápas s Francií,“ uvedl v pondělí asistent trenéra Michal Horňák.

„Francie hraje se třemi záložníky a třemi útočníky, takže to chceme postavit tak, abychom na to byli připraveni po všech směrech,“ pokračoval Horňák.

„Výsledek ani tak důležitý nebude, i když chceme vyhrát každý zápas. Prioritou ale bude, abychom se připravili kvalitně na zápas s Francií a hráči plnili taktické pokyny,“ uvedl Horňák.

Na konfrontaci s rezervou plzeňské Viktorie se těší i ofenzivní fotbalista Vasil Kušej. „Myslím, že nám to může ukázat, jak na tom jsme a připravit nás to na samotný turnaj. Béčko Plzně bude kvalitním soupeřem, protože tam jsou i někteří hráči, kteří hráli ligu nebo kluci, kteří s námi byli v reprezentaci,“ uvedl fotbalista Drážďan.

„Máme třetí den soustředění, dvakrát jsme trénovali na hřišti, na úvod soustředění jsme si dali výjezd na kole. Máme skvělé podmínky a nic nám nechybí,“ zhodnotil dosavadní průběh soustředění Kušej.

 

V Jerevanu odehrají čeští reprezentanti zápasy v základní skupině proti Francii (15. 7.), Norsku (18. 7.) a Irsku (21. 7.).