17. 11. 2018

U19: Proti Makedonii je v sázce postup

Lákavá vidina postupu do další fáze kvalifikace mistrovství Evropy se otevírá před reprezentanty do 19 let. Stačí k tomu „maličkost“: v dnešním zápase v Kroměříži zdolat výběr Makedonie. Pokud tým kouče Jana Suchopárka naváže na úvodní vydřenou výhru nad Lucemburskem, bude mít jarní fázi kvalifikace v kapse.

Zápas začíná v 17:00 a živý přenos je možné sledovat zde: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Pohlavi-Muzi/Sezona-2019/170483-Czech-Republic-FYR-Macedonia.htm

„Je to velká výzva. Matematika je jasná a my chceme pokračovat v tom, co jsme započali v prvním zápase,“ přál si záložník Ondřej Pachlopník. Domácí se ale mají i tentokrát na pozoru: Makedonie do Zlínského kraje dorazila jako možný outsider, ale její úvodní remíza 1:1 s Chorvatskem český tým dopředu varuje.
 
„Makedonie má opravdu velmi dobrý ročník hráčů. Proti Chorvatsku byla v některých pasážích lepším týmem a soupeře dokázala přehrát. Rozhodně by si nezasloužila, kdyby z toho vyšla bez bodového zisku. Takže jsme plně koncentrovaní,“ řekl Michal Horňák, asistent kouče Suchopárka.

Češi se do Kroměříže vrací po měsíci, v říjnu zde v generálce na kvalifikaci rozdrtili Černou Horu 6:0 a dnes by na stejném místě rádi znovu radovali. Atmosféru v týmu prý ještě víc zvedla úvodní kvalifikační výhra nad Lucemburskem 2:1, byť se nerodila snadno. „Asi to částečně ovlivnila nervozita. Přece jen hrajeme doma a všeobecně se od nás čekalo vítězství. Teď to z nás, myslím, spadlo. Nálada je výborná a chceme to potvrdit i proti Makedonii,“ přál si Pachlopník.

Čeští trenéři nevylučují částečnou úpravu základní sestavy proti úvodnímu utkání. Hráčům už několikrát také zdůraznili přednosti a možné slabiny dnešního soupeře. „Makedonie dokáže hrát dobře z bloku, ale i ten se dá překonat, když budeme plnit určité věci,“ řekl brněnský středopolař.

„Kluci dobře vědí, o co dnes půjde a jaká je matematika. My je nechceme dostávat pod tlak tím, že jim to budeme dokola opakovat. Doma zkrátka chceme jít za vítězství, ale nic jednoduchého nás opravdu nečeká,“ uvedl Horňák. „Podmínky v Kroměříži jsou od zázemí stadionu až po hrací plochu vynikající. Teď ještě potřebujeme podporu z hlediště, abychom věc dotáhli do zdárného konce,“ dodal Horňák.

U19 - Příprava na utkání s Makedonií