26. 3. 2019

U19: Skvěle! Na mistrovství Evropy postupuje i devatenáctka!

Česká reprezentace do 19 let to dokázala! Ačkoliv na úvod elitní fáze kvalifikace podlehla Anglii vysoko 1:4, ve zbývajících dvou utkáních kvalifikace dvakrát vyhrála, ovládla svou skupinu a postupuje na mistrovství Evropy!

Tým trenéra Jana Suchopárka tak navázal na reprezentaci do 17 let, jejíž postup na EURO byl potvrzen v úterý odpoledne.

Český tým si zachoval naději na postup díky výhře 3:1 nad Dánskem v druhém utkání. Řekové zároveň porazili Anglii. Závěrečné zápasy měli jasný scénář – český tým musel vyhrát a doufat, že Angličané neporazí Dánsko.

Češi do zápasu s Řeckem nevstoupili dobře a od 10. minuty prohrávali po gólu Emmanouilidise. Jenže ve 27. minutě vyrovnal Tomáš Zlatohlávek po rohovém kopu a v 60. minutě poslal český výběr do vedení 2:1 Pavel Hezoučký, jenž přišel na hřiště od začátku druhého poločasu.

V souběžně hraném utkání Dánsko dvakrát vedlo nad Anglií, ale přemožitel českého celku z prvního zápasu dokázal dvakrát srovnat.

V 87. minutě mohl přidat třetí gól českého týmu Tomáš Kepl, ale z pokutového kopu netrefil branku.

Zatímco v zápase Česka s Řeckem se nastavovalo pět minut, Dánové s Angličany hráli čtyři minuty nad rámec devadesáti minut.

A v páté minutě nastavení proměnil penaltu kapitán David Heidenreich a zvýšil na konečných 3:1 pro český tým! Ve stejnou dobu byl ukončen zápas Dánsko – Anglie za nerozhodného stavu 2:2, což znamenalo postup reprezentace do 19 let na evropský šampionát!

Závěrečný turnaj se koná v Arménii v době od 14. do 27. července.

KVALIFIKACE ME U19 - ELITNÍ FÁZE

ČR U19 - Řecko U19 3:1 (1:1)

Branky: 27. Zlatohlávek, 60. Hezoučký, 90+5. Heidenreich z pen. – 10. Emmanouilidis. ŽK: Zlatohlávek, Kovář - Michailidis.

ČR: Kovář – Míka, Heidenreich, Zima, Fukala – Macháček, Slaměna (80. Solil) – Konopásek (79. Hönig), Šulc, Ostrák (46. Hezoučký) – Zlatohlávek (63. Kepl).

Řecko: Nikopolidis (31. Mandas) – Antzoulas (70. Michailidis), Tsiggaras, Diamantis – Lyratzis, Mpotos, Gaitanis (69. Gkargkalatziadis), Meliopoulos (39. Neofytidis), Tsaousis – Emmanouilidis, Shehu.