9. 10. 2019

U19: Skvělý vstup do kvalifikace. Česko - San Marino 6:0

Česká reprezentace do 19 let vstoupila vítězně do základní fáze kvalifikace o postup na evropský šampionát v roce 2020. Na stadionu v Opavě nastříleli svěřenci trenéra Kozla San Marinu šest branek, k vidění byly i dvě penalty.

Český výběr zvládl skvěle úvod utkání, když se hned ve čtvrté minutě zápasu po přihrávce Matyáše Kozáka prosadil Matěj Vít.

O dvanáct minut později se do statistik zapsal v roli střelce druhé branky ten samý hráč, když se Matěj Vít prosadil podruhé v utkání. Český tým se tak prosadil z prvních dvou střel mířících na branku soupeře.

Ve dvaadvacáté minutě se čeští fotbalisté dostali k zahrávání pokutového kopu, kterého se ujal Filip Firbacher. Brankář Colombo jeho pokus vyrazil, ale český útočník dokázal míč nakonec dorazit do branky a zvýšit na 3:0.

Matěj Vít mohl zkompletovat hattrick ve 37. minutě, ale po faulu na Žambůrka nevyužil druhou penaltu v zápase, když ji brankář soupeře dokázal zneškodnit.

Třiapadesátá minuta zápasu přinesla čtvrtou branku v síti San Marina. Brankář Colombo odkopl míč z kraje vápna přímo na obránce Szewieczeka, který si rychle míč připravil a poslal jej do odkryté branky.

Čeští fotbalisté se nakonec dočkali i páté a šesté branky. Nejprve Kapitán Tomáš Vlček vyvezl míč společně se střídajícím Zeronikem, první střelu Vlčkovi soupeř zablokoval, ale český kapitán dokázal v 84. minutě dorážkou poslat míč do sítě.

Poslední trefu zápasu si připsal střídající Jakub Zeronik, jenž si v pokutovém území našel centr z pravé strany od Davia Pecha a prostřelil soupeřova brankáře, čímž stanovil konečné skóre zápasu.

V druhém utkání skupiny Norsko porazilo Ázerbájdžán 1:0.

"Dobře jsme do utkání vstoupili a dali rychle tři branky. Pak jsme druhou penaltu neproměnili a zhruba od 30. minuty jsme hráli moc profesorsky. Po začátku druhého poločasu dal hezký chytrý gól Szewieczek a výkonu pomohli střídající hráči. Nakonec jsme ještě trefili dvakrát tyč a neproměnili dva samostatné nájezdy, takže jsme mohli vyhrát i o více branek. Přesto to byla jen splněná povinnost, rozhodovat se bude v dalších utkáních," uvedl po utkání trenér Luboš Kozel.

Kvalifikace ME U19 2020 – základní fáze

ČR – San Marino 6:0 (3:0)

Branky: 4. a 16. Vít, 22. Firbacher, 53. Szewieczek, 84. Vlček, 90. Zeronik. ŽK: Tomssini, Casali. Rozhodčí: Hamiti (Albánie) – Myftari (Albánie), Portelli (Malta).

ČR: Markovič – Szewieczek, Cedidla, Vlček, Žilák – Žambůrek, Vít (56. Kosař) – Karabec, Kozák (74. Zeronik), Radosta (74. Pech) – Firbacher (56. Svoboda).

San Marino: Colombo – Franciosi, Matteoni, Fabbri, Tosi (65. Grassi) – Valentini – Ciacci (58. Casali), Tomassini, Rastelli, Contadini (58. Santi) – Piscaglia (58. Pasquinelli).