21. 11. 2018

U19: Suchopárka překvapila herní dominance jeho svěřenců

Chtěli výhru a dělilo je od ní jen pár minut. Devatenáctka v úterním kvalifikačním utkání o mistrovství Evropy 2019 nakonec jen remizovala s Chorvatskem 2:2, ale podle kouče Jana Suchopárka vzhledem k převaze zaslouženě postupuje z prvního místa.

Češi po vítězstvích 2:1 nad Lucemburskem a Makedonií poprvé ztratili body, když se s Chorvatskem rozešli smírně 2:2. Vyrovnávací trefu inkasovali těsně před koncem základní hrací doby, ale nerozhodný výsledek je mrzet nemusel.

„Měli jsme vyhrát a vytvořit si lepší pozici pro prosincový los, ale jinak si myslím, že jsme ukázali, že jsme oprávněně vítězi skupiny. Byli jsme lepším týmem,“ hodnotil po zápase trenér Jan Suchopárek.

Herně navrch měli Češi i v sobotu proti Makedonii a kouče dominance jeho svěřenců na hrací ploše mile překvapila. „Jen první utkání jsme podcenili. Zase se ukázalo, že v úvodních zápasech na srazu jsou hráči, řekl bych, roztěkaní a nekoncentrovaní,“ poukázal Suchopárek na nedostatky.

Kromě toho čekal od svých svěřenců vzhledem k herní převaze větší produktivitu v ofenzivě. Devatenáctka nastřílela ve třech duelech šest gólů a se sedmi body na kontě bude při losu, který se koná 6. prosince ve švýcarském Nyonu, ve druhém koši.