5. 9. 2019

U19: Švýcarsko uspělo díky dvěma gólům v druhém poločase

Česká reprezentace do 19 let nestačila v úvodním ze dvou zářijových přípravných zápasů na Švýcarsko. Zápas ve Fribourgu rozhodli domácí hráči dvěma góly v druhém poločase.

Během vyrovnaného prvního poločasu se do náznaků šancí dostávaly oba týmy, ale na obou stranách dokázaly vždy zakročit brankáři.

V největší šanci českého týmu byl dvanáct minut před přestávkou Matyáš Kozák, jenž zakončoval z voleje centr ze strany, ale netrefil míč ideálně a brankář jeho pokus vyrazil.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí fotbalisté, kteří se hned ve 47. minutě prosadili střelecky, když skóre zápasu otevřel střelou z úhlu Bledian Krasniqi.

V 56. minutě domácí výběr vstřelil druhou branku, když proměnil pokutový kop Felix Khonde Mambimbi a zvýšil náskok domácího týmu.

Od šedesáté minuty český tým hrál v početní nevýhodě, když byl vyloučen Lukáš Cienciala. Českému týmu se ve zbytku zápasu nepodařilo skóre zvrátit a prohrál 0:2.

"Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, do 15. minuty jsme však ani jednu ze tří nebezpečných situací nevyužili. Poté se hra v poli vyrovnala, ale velké šance jsme si vytvořili my. Bohužel ani Kozák dvakrát, ani Cienciala své šance neproměnili. Vstup do druhé půle se nám naopak nevydařil, dostali jsme ve 47. minutě gól a v 55. druhý z odpískané penalty za nešťastně nastřelenou ruku v rohu šestnáctky. V 60. minutě navíc dostal druhou žlutou kartu Cienciala a v oslabení už byla naše situace těžká. I když šel ještě Kozák sám na branku, souper už byl v těchto fázích lepší, a také mohl přidat další branky. Nad vodou nás držel dobrými zákroky brankář Markovič," uvedl po utkání trenér Luboš Kozel.

Devatenáctku čeká v úterý 10. září další zápas v Belgii, kde se hraje od 13 hodin.

Švýcarsko U19 – ČR U19 2:0 (0:0)

Branky: 46. Krasniqi, 56. Mambimbi z pen. ČK: 60. Cienciala.

Sestava ČR: Markovič - Hošek, Gabriel, Vlček (62. Cedidla), Kosek - Červ (70. Pudhorocký), Žambůrek (81. Vít) - Cienciala, Kozák (70. Pech), Radosta (62. Zeronik) - Firbacher (62. Svoboda). Trenér: Luboš Kozel.