14. 11. 2018

U19: Těsná výhra nad Lucemburskem na úvod kvalifikace

Česká reprezentace do 19 let odstartovala základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát vítězstvím 2:1 nad Lucemburskem. Vítěznou trefu zařídil po přestávce kapitán David Heidenreich, který se prosadil hlavou po přímém kopu.

Čeští mladíci se dostali do vedení již v páté minutě, kdy se v závaru před brankou po rohovém kopu nakonec úspěšnou střelou prosadil Ondřej Pachlopník.

Po úvodní brance se ale do hry dostali také hráči Lucemburska a osmělili se k ofenzivním akcím. Zvýšená snaha a aktivita se jim vyplatila v šestnácté minutě, kdy se dočkali vyrovnání. Yannick Schaus dostal přihrávku do vápna, přesnou střelou poslal míč k tyči a brankář Kovář na míč nedosáhl.

V dalším průběhu prvního poločasu se hrálo především ve středu pole a diváci viděli spoustu soubojů, ale i nepřesností z obou stran.

Krátce před přestávkou se domácí výběr dostal do nadějné pozice po přímém kopu, ale hlavičkující Heidenreich branku přestřelil. První poločas tako skončil za nerozhodného stavu 1:1.

Po poločasové přestávce se do velké šance dostal hostující Olesen, ovšem sám před brankářem Kovářem neuspěl, když střelou na bližší tyč branku netrefil.

V šestapadesáté minutě se svěřencům trenéra Jana Suchopárka skvěle povedla standardní situace. Na Ostrákův centr z přímého kopu z pravé strany si v pokutovém území nejlépe naběhl kapitán David Heidenreich a přesnou hlavičkou vrátil českému týmu vedení.

Vzápětí se sice český tým dostal k rohovému kopu, jenže do šance se paradoxně dostal soupeř, který využil chyby v rozehrávce a po rychlém protiútoku zakončoval Kuete, ale naštěstí trefil pouze místo, kde byl připraven brankář Kovář.

Ve třiašedesáté minutě Zima vyvezl míč až na hranici soupeřova pokutového území, kde vytvořil velmi dobrou střeleckou pozici pro Pachlopníka, autor první branky v zápase ale trefil pouze střed branky a skóre nenavýšil.

Necelou čtvrt hodinu před koncem zápasu byl v obrovské šanci, ale Ostrák prázdnou branku zblízka přestřelil. Další velkou šanci měl domácí výběr v 85. minutě, kdy byl sám před brankou opět Ostrák, ale prudkou střelou znovu vysoko přestřelil. Výsledek se tak už nezměnil a český tým zvítězil 2:1. V sobotu od 17:00 čeká devatenáctku druhý duel, v Kroměříži se utká s Makedonií.

Kvalifikace ME U19 - základní fáze

ČR U19 – Lucembursko U19 2:1 (1:1)

Branky: 5. Pachlopník, 56. Heidenreich – 16. Schaus. ŽK: Štursa, Heidenreich, Zima, Šnajdr – Korac. Rozhodčí: Christofi - Georgiou, Lemaire (Kypr, Belgie).

Sestava ČR: Kovář – Fukala, Heidenreich, Zima (89. Beňa), Šnajdr – Ostrák, Krunert (46. Macháček) – Štursa (46. Slaměna), Pachlopník (66. Šulc), Píchal (79. Kohút) – Zlatohlávek. Trenér: Suchopárek.

Sestava Lucembruska: Czekanowicz - Teles, Korac, D'Anzico, Held - Schaus, Monteiro (77. Rodrigues), Kuete, Duarte (69. Coopmans) - Johansson, Olesen (67. Hansen)

V druhém utkání remizovala Makedonie s Chorvatskem 1:1.

1. ČR 1 1 0 0 2:1 3
2. Chorvatsko 1 0 1 0 1:1 1
3. Makedonie 1 0 1 0 1:1 1
4. Lucembursko 1 0 0 1 1:2 0

ČR U19 - Lucembrusko U19 2:1 (Kvalifikace ME, 14. 11. 2018)