17. 11. 2018

U19: Těsná výhra nad Makedonií zajistila postup do elitní fáze

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let v kvalifikaci mistrovství Evropy porazili Makedonii 2:1 a s předstihem si zajistili postup z úvodní do elitní fáze, která se hraje příští rok v březnu. Šampionát se pak v červenci uskuteční v Arménii.

Svěřenci Jana Suchopárka v Kroměříži zopakovali výsledek ze středečního utkání s Lucemburskem. Skupinu, v níž skončí nejhůře druzí, dohrají v úterý ve Zlíně zápasem proti Chorvatsku.

Český tým dnes ve 24. minutě poslal do vedení Tomáš Zlatohlávek a v 54. minutě přidal pojistku Vasil Kušej. Chvíli poté sice snížil Marko Gjorgjijevskij, ale vyrovnat už Makedonci nedokázali.

„Jsme spokojení s postupem, ale také s předvedenou hrou. Tedy až na konec utkání, kdy jsme panikařili a soupeře měl určité šance a mohl vyrovnat. Fotbal byl ale tentokrát spravedlivý, protože jsme si nezasloužili ztratit body,“ uvedl po zápase trenér Jan Suchopárek.

ČR U19 - Makedonie U19 2:1 (1:0)

Branky: 24. Zlatohlávek, 54. Kušej - 67. Gjorgjijevskij.

Sestava ČR: Kovář - Fukala, Heidenreich, Zima, Šnajdr - Slaměna, Macháček - Kušej (88. Píchal), Šulc, Ostrák (59. Pachlopník) - Zlatohlávek (89. Provazník). Trenér: Suchopárek.

1. ČR 2 2 0 0 4:2 6
2. Chorvatsko 2 1 1 0 3:2 4
3. Makedonie 2 0 1 1 2:3 1
4. Lucembursko 2 0 0 2 2:4 0

ČR U 19 - Makedonie U 19 2:1, kvalifikace ME U 19, Kroměříž