16. 11. 2019

U19: Těsná výhra v přípravě nad Mexikem

Česká reprezentace do 19 let zvítězila v druhém listopadovém přípravném utkání nad Mexikem 2:1. O výhře českého týmu rozhodl z penalty Lukáš Červ.

Mexiko poslal do vedení v osmnácté minutě Vázquez. Český tým srovnal v 51. minutě a čtyři minuty před koncem rozhodl z penalty Lukáš Červ.

"I když jsme nastoupili s osmi hráči, kteří s Holandskem nehráli, byli jsme po většinu utkání v poli lepším týmem. Bohužel v prvním poločase jsme byli velmi nepřesní a nekvalitní ve finální fázi, zatímco soupeř byl daleko efektivnější, protože ze dvou nebezpečných situací dokázal vstřelit vedoucí branku a nastřelit břevno.

V úvodu druhé půle jsme díky napadání donutili soupeře k chybě, kterou jsme díky Svobodovi po přihrávce Kozáka využili k vyrovnání. Rozhodnutí nakonec přinesla penalta za faul na Karabce proměněná Červem. Závěrečný tlak soupeře jsme už se štěstím přestáli. Jediným stínem utkání je zranění Kozáka," uvedl po zápase trenér Luboš Kozel.

Mexiko U19 - Česká republika U19 1:2 (1:0)

Branky: 18. J. Vázquez - 51. Svoboda, 86. Červ (pk)

ČR: Horníček - Gabriel A., Gabriel Š., Vlček (63. Cedidla), Hošek - Žambůrek (46. Červ), Kosař (63. Hellebrand) - Radosta (46. Kozák, 75. Szewieczek), Karabec, Cienciala (82. Kosek) - Svoboda (82. Firbacher).