20. 7. 2019

U19 v Arménii: přijetí od českého velvyslance

Den před klíčovou bitvou na mistrovství Evropy v Arménii reprezentační výběr do 19 let zažil také netradiční společenskou událost. Mladíci vyrazili na pozvání velvyslance Bedřicha Kopeckého do sídla české ambasády v centru Jerevanu.

Nově jmenovaný velvyslanec, který teprve ve čtvrtek předal své pověřovací listiny arménskému prezidentovi, vyjádřil celému týmu při půl hodinovém setkání podporu a také víru v úspěšné zvládnutí nedělního utkání s Irskem. V něm svěřenci Jana Suchopárka musí bezpodmínečně zvítězit.

„Jsem tady jako velvyslanec opravdu velmi krátce a mám velkou radost, že jednou z mých prvních povinností je přijetí a setkání s naší fotbalovou reprezentací. Jejím obrovským úspěchem je už jenom fakt, že se dostala mezi osm nejlepších týmů na závěrečný turnaj mistrovství Evropy a hrozně bych si přál, aby uspěla i proti Irsku a na šampionátu pokračovala dál,“ řekl Kopecký, který v Jerevanu ve čtvrtek nechyběl na tribuně už při bezbrankové remíze s Norskem.

„Velmi těžký zápas, soupeř byl chvílemi lepší. S Iry kluci musí bojovat a zvítězit. Samozřejmě jim budu fandit přímo na stadionu,“ dodal Kopecký, který na oplátku od hráčů obdržel podepsaný reprezentační dres.