29. 3. 2022

U19: Vítězná rozlučka s elitní fází kvalifikace

Reprezentace do 19 let se rozloučila s elitní fází kvalifikace o postup na evropský šampionát výhrou nad Švédskem. K vítězství 3:1 přispěl dvěma góly Denis Alijagič. Postup si zajistila díky skóre Francie.

České mužstvo v úvodním utkání elitní fáze podlehlo Bosně a Hercegovině, v druhém utkání zdolalo domácí Francii. Bosna porazila v druhém utkání i Švédsko a před závěrečným duelem tak měla šest bodů, zatímco Češi a Francouzi po třech.

Skóre zápasu se Švédskem otevřel v 39. minutě Matěj Jurásek po asistenci Lukáše Ambrose. Soupeř o další dvě minuty srovnal, když se trefil Swedberg.

Češi si ale vzali vedení zpět v 66. minutě, kdy se poprvé v utkání prosadil Denis Alijagič po přihrávce od Vojtěcha Stránského. A útočník pražské Slavie působící na hostování v Liberci se prosadil podruhé v utkání i v 87. minutě a stanovil konečné skóre na 3:1.

V souběžné hraném utkání porazila domácí Francie 2:1 Bosnu a Hercegovinu, díky čemuž poskočila na první místo a zajistila si účast na závěrečném turnaji, který pořádá Slovensko. První tři týmy sice získaly shodně po šesti bodech, Francie ale poskočila na první místo díky nejlepšímu skóre. Český výběr nakonec obsadil druhé místo ve skupině.

"Na začátku utkání jsme se pomaleji dostávali do tempa, ale nakonec jsme šli zaslouženě do vedení 1:0. Soupeř po ojedinělé akci před přestávkou vyrovnal. Druhý poločas jsme zvládli velmi dobře, kdy jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli," uvedl krátce po utkání trenér David Holoubek.

Kvalifikace ME U19 2022 - elitní fáze

Švédsko - Česko 1:3 (1:1)

Branky: 41. Swedberg - 39. Jurásek, 66. a 87. Alijagič. ŽK: Bonde – Vydra, Stránský, Večerka. Rozhodčí: Chinkov - Sokolov (oba Bulharsko), Auger (Francie).

Švédsko: Arvidsson - Engdahl, Widell, Bangsbo, Bonde - Shlimon, Navik - Ayari (76. Motaraghebjafarpour), Swedberg (67. Dahl), Qasem (67. Roback) - Vilhelmsson (76. Bjorkqvist).

Česko: Kinský - Hadaš (69. Černák), Vydra, Večerka, Uriča - Jurásek (77. Kutík), Stránský (69. Vecheta), Kohoutek, Ambros (89. Drozd), Šíp (69. Višinský) - Alijagič.