8. 8. 2019

U19: Vítězné repete. Češi porazili Gruzii znovu 3:1

Reprezentace do 19 let pod vedením trenéra Luboše Kozla i podruhé v tomto týdnu porazila výběr Gruzie. Po úterní výhře 3:1 v Opavě přidala o dva dny později druhou výhru. A opět 3:1, když se jednou střelecky prosadil Matyáš Kozák, druhý gól si dali hosté vlastní a třetí dal v závěru Filip Firbacher.

Český tým měl hned od úvodní minuty výraznou převahu, častěji držel míč a snažil se dostávat do šancí. V prvních dvou velkých šancích se objevil sparťanský mladík Adam Karabec. Ten nejprve zblízka trefil jen brankáře soupeře a jen pár vteřin poté opět zblízka trefil pouze vnější stranu jedné z tyčí branky Gruzie.

Do další šance se o šest minut později dostal Jakub Zeronik, ale ani nedokázal otevřít skóre, když trefil prudkým volejem pouze boční síť.

Jen o minut později se dostali do šance i hosté, kteří překonali českou obranu, ale brankář Trefil svůj tým podržel. A pár desítek vteřin poté Češi vybojovali míč na středu hřiště, ten se dostal až k Matyášovi Kozákovi, který parádní technickou střelou zpoza vápna otevřel skóre zápasu.

Aktivní Karabec, v šestnácti letech nejmladší hráč českého týmu, byl v šanci také po půl hodině hry, ale dobře umístěnou střelu po rohovém kopu dokázal brankář Kutaladze chytit.

Vedení navýšili čeští mladíci ve 35. minutě, kdy si dal vlastní gól Kalandadze, jenž si srazil do branky centr z levé strany.

Po změně stran přibylo do hry více ztrát při rozehrávce, ale i přesto český tým dál dominoval zápasu. Těsně před uplynutím hodiny hry se dostal do šance Jakub Zeronik, jenž si naběhl do vápna na přihrávku od Kozáka, ovšem hostujícího brankáře nedokázal překonat.

V sedmašedesáté minutě se dostali do velké šance i hráči Gruzie, ale česká obrana a brankář Trefil odolali i tentokrát, když nejprve soupeřovu střelu vyhlavičkoval český obránce z brankové čáry, následný centr zpět před branku chytil domácí brankář.

Gruzie se ale nakonec dočkala gólu. V 79. minutě se soupeř dostal díky nepovedenému českému odkopu snadno k rohovému kopu a přesný centr od rohového praporku si našel na hranici malého vápna Giorgi Jakobidze a hlavou přesně usměrnil míč do sítě.

V závěru přidal třetí branku českého týmu střídající útočník Filip Firbacher, jenž se dostal k míči po rohovém kopu a přesnou dorážkou stanovil skóre na 3:1.

Hlavně v 1.poločase jsme podali velmi kvalitní výkon, který jsme korunovali 2 brankami, ale mohlo jich být i více. I v úvodu 2. půle jsme byli lepším týmem, ale nepřidali jsme pojistku, takže soupeř, který měl jednu velkou šanci v úvodu utkání, druhou si vytvořil v 67. minutě, tak ze třetí v 79. min. snížil z rohu. Víc jsme mu však nedovolili a podobně jak v úterý jsme přidali v závěru pojistku. Obě utkání byli výbornou přípravou na kvalifikaci," uvedl po zápase trenér Kozel.

ČR U19 – Gruzie U19 3:1 (2:0)

Branky: 17. Kozák, 35. Kalandadze vl., 90. Firbacher – 79. Jakobidze. ŽK: Guljašvili, Kalandadze, Moistsrapešvili. Diváci: 434. Rozhodčí: Vojkovský – Bureš, Mikeska.

ČR: Trefil – Hošek, Gabriel, Cedidla, Kosek – Pudhorocký (68. Vít), Kosař (46. Červ) – Cienciala (81. Radosta), Karabec (81. Ševčík), Zeronik (59. Firbacher) – Kozák. Trenér: Luboš Kozel.