6. 8. 2019

U19: Vítězství nad Gruzií na úvod nové éry

Česká reprezentace do 19 let zvládla úvodní utkání na úvod nové éry. V prvním přípravném utkání v tomto týdnu porazili svěřenci trenéra Luboše Kozla Gruzii 3:1.

V prvním poločase se prosadil v dresu českého týmu Kozák, ale první poločas nakonec skončil za stavu 1:1.

Český tým rozhodl o svém vítězství v samém závěru zápasu. Nejprve se prosadil v 83. minutě Cienciala a v šesté minutě nastavení stvrdil výhru 3:1 Kosek.

"Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý a korunovali jsme ho vedoucí brankou. Pak jsme však často chybovali ve středu pole a soupeři nabízeli rychlé protiútoky. Z jednoho z nich soupeř vyrovnal a zároveň zlobil prakticky celé utkání," uvedl po utkání trenér Luboš Kozel.

"V 53. minutě nás navíc podržel Markovič, který chytil Azarovovi přísnou penaltu. Přesto jsme si ale dokázali vytvařet šance, ale dlouho jsme nebyli v koncovce produktivní. V závěru se nám to i díky střídajícím hráčům povedlo a utkání jsme zaslouženě strhli na svou stranu. Pochvalu zaslouží i výborné opavské publikum, které nás povzbuzovalo po celé utkání," dodal trenér Kozel.

ČR – Gruzie 3:1 (1:1)

Branky: 13. Kozák, 83. Cienciala, 90+6. Kosek.

Sestava ČR: Markovič – Čejka (82. Hošek), Gabriel (46. Cedidla), Vlček (c), Žilák (46. Kosek) – Červ (46. Pudhorocký), Vít (75. Kosař) – Ševčík (67. Zeronik), Kozák (46. Karabec), Radosta (82. Cienciala) – Firbacher.