8. 9. 2021

U19: Vybojovaná remíza s Portugalskem

Reprezentační výběr do 19 let zakončil mezinárodní turnaj v Portugalsku remízou s domácím výběrem. Svěřenci trenéra Davida Holoubka vybojovali cennou remízu gólem v nastaveném čase i přes to, že hráli v oslabení.

Skóre zápasu otevřel ve 23. minutě domácí Chico Lamba, na jehož trefu odpověděl vyrovnáním o jedenáct minut později Filip Vecheta.

Krátce před koncem zápasu viděl Filip Prebsl červenou kartu a Matchói Djaló proměnil penaltu, čímž poslal Portugalsko v 88. minutě do vedení. Český tým se ale nevzdal a v páté minutě nastavení vyrovnal na 2:2 Daniel Kutík.

Český tým v Portugalsku odehrál dříve také zápas s Belgií, se kterou remizoval 3:3, když remízu zajistil také gól v nastaveném čase.

„Bylo to utkání ve skvělém tempu s výborným soupeřem. Všichni hráči a celý realizační tým zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Turnaj nám ukázal hráče v mezinárodní konfrontaci a dal nám podněty k další práci,“ uvedl trenér David Holoubek.

Jeho svěřence čeká v říjnu základní váze kvalifikace o postup na evropský šampionát. V kvalifikaci se utkají s Kazachstánem, Severním Irskem a Dánskem.

Přípravný turnaj v Portugalsku

Portugalsko U19 - Česko U19 2:2 (1:1)

Branky: 23. Chico Lamba, 88. Matchói Djaló z pen. – 34. Vecheta, 90+5. Kutík. ŽK: Marco Torres. ČK:Prebsl. Rozhodčí: Bruno Costa – Diogo Pinto, Bruno Rocha.

Portugalsko: André Gomes, André Ferreira (62. Rodrigo Gomes), Chico Lamba (46. António Silva), Christian Marques (69. Marco Torres), Gocalo Esteves (69. Tiago Morais), Diogo Abreu (46. Matchói Djaló), Joao Neves (62. Martim Neto), Renato Veiga (79. Nuno Martelo), Ricardo Marques (62. Afonso Peixoto), Joelson Fernandes (79. Tiago Antunes), Bica (46. Herculaneum Nabian).

Česko: Kinský - Hadaš, Prebsl, Večerka, Stropsa (65. Kutík) - Jambor (90. Endl), Drozd (46. Mašek) - Uriča (65. Višinský), Samek, Jurásek (46. Šíp) - Vecheta (75. Stránský).