23. 3. 2019

U19: Výhra 3:1 nad Dánskem znamená naději na postup

Český výběr do devatenácti let uspěl v druhém utkání elitní fáze kvalifikace o postup na ME, když porazil Dánsko 3:1. Střelecky se jednou prosadil Solil, dvě branky vstřelil Šulc.

Český tým šel do vedení ve třinácté minutě, kdy vedení zajistila branka Tomáše Solila.

Druhý gól dal český tým ihned po startu druhého poločasu, kdy se prosadil Pavel Šulc. Soupeř zdramatizoval utkání v 58. minutě, kdy snížil na rozdíl jedné branky Frederiksen, ale pět minut před koncem vstřelil svou druhou branku v utkání Pavel Šulc.

Český tým tak po úvodní prohře s Anglií stále drží naději na postup na EURO, jelikož Řecko porazilo Anglii 2:1. Poslední zápas sehrají svěřenci trenéra Jana Suchopárka v úterý 26. března od 15:00 proti Řecku.

"Důležité vítězství nás udrželo ve hře o postup na ME. Výborný týmový výkon, zlepšení v soubojích a nasazení přineslo s vyspělým soupeřem cennou výhru. Hráči odehráli zápas s maximální touhou uspět a s tím půjdeme i do závěrečného utkání v úterý proti Řecku," uvedl po utkání trenér Jan Suchopárek.