12. 10. 2019

U19: Výhra nad Ázerbájdžánem a postup do elitní fáze

Česká reprezentace do 19 let vyhrála i druhý zápas v rámci základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát, když porazila Ázerbájdžán a zajistila si postup do elitní fáze kvalifikace. 

Český tým začal opět výborně, když hned ve čtvrté minutě otevřel skóre hradecký útočník Filip Firbacher.

Dvoubrankové vedení zajistil českému týmu v desáté minutě Lukáš Červ, který si naběhl na míč na hranici vápna a levačkou uklidil míč přesně k tyči.

Krátce po startu druhého poločasu zvýšil na rozdíl tří branek Jakub Zeronik po asistenci Radosty. V osmašedesáté minutě se prosadil podruhé v utkání Filip Firbacher, když mu asistoval Matyáš Kozák.

Češi si díky výhře nad Ázerbájdžánem zajistili postup do elitní fáze kvalifikace. 

"I tentokrát jsme měli výborný vstup do urkání a po dvou pěkných akcích jsme vstřelili dvě branky. Ty nás uklidnily a po celé utkání jsme byli silnější v kombinaci a velmi dobře jsme eliminovali i soupeřův rychlý protiútok. V druhé půli jsme třetí brankou utkání definitivně rozhodli a nakonec mohli vyhrát i výrazněji. Za celé utkání jsme soupeři nedovolili šanci a vyhráli naprosto zaslouženě. Takže maximální spokojenost s výkonem, výsledkem a samozřejmě i s postupem," uvedl po utkání trenér Luboš Kozel.

 

Kvalifikace ME U19 - základní fáze 

ČR - Ázerbájdžán 4:0 (2:0)

Branky: 4. a 68. Firbacher, 10. Červ, 48. Zeronik.

ČR: Markovič – Szewieczek, Gabriel, Vlček (c), Kosek – Červ (74. Kosař) – Radosta, Žambůrek (83. Vít), Zeronik (66. Karabec) – Kozák (74. Pech), Firbacher (74. Svoboda).