21. 3. 2019

U20: Cenná výhra nad Itálií na úvod nové etapy

Český výběr do dvaceti let vstoupil skvělé do nové etapy. Pod vedením nového hlavního kouče Jiřího Žiláka porazil ve čtvrtek silný výběr Itálie 1:0 díky gólu Růska z prvního poločasu.

„V úvodu utkání jsme vysokým napadáním získali několik míčů a dostali se do zajímavých brejků. Růsek vstřelil šťastný gól, když vystihl rozehrávku gólmana,“ uvedl trenér Žilák po zápase.

„Italský tým je výborně technicky vybavený, ale při obou šancích v prvním poločase nás podržel brankář Šiška. V druhém poločase jsme bránili v bloku a soupeře jsme nepustili, až na jednu výjimku v závěru utkání, do šance," pokračoval trenér Žilák.

"Mužstvo zaslouží pochvalu především za bojovný výkon na těžkém terénu a výbornou práci hlavně v obranné fázi," dodal trenér.

Výhra je cenná i z toho pohledu, že italský výběr do 20 let je týmem, který byl ve finále posledního evropského šampionátu hráčů do 19 let a připravuje se na světový šampionát týmů do 20 let.

Itálie U20 - ČR U20 0:1 (0:1)

Branka: 22. Růsek.

Sestava ČR: Šiška - Hašek,Stropek, Hasil (52. Richter), Dudl - Jukl, Tischler, Růsek (79. Chytil) - Mužík (64. Pfeifer), Šípek (64. Vašulín), Fortelný (79. Novák).