10. 10. 2017

U20: Češi nestačili v Elite Tournament na Anglii

Čeští fotbalisté do 20 let odehráli v národním tréninkovém centru v Birminghamu duel o první místo ve skupině turnaje Elite Tournament. Domácí Anglie se ale ukázala jako silný soupeř, který svěřence Karla Krejčího porazil hlavně díky třem gólům v prvním poločase nakonec 4:0.

Trenér Krejčí zapojil do hry další hráče, kteří nedostali příležitost v předchozích utkáních. Čeští mladíci se na stadionu, který je v tréninkovém areálu nazvaný jako Wembley, pustili do soupeře odvážně, ale soupeř záhy ukázal své silné stránky. Mezi ty největší patří zcela jistě dobrá kombinace a hra v křídelních prostorech. Právě tam vznikl první problém, který ale dokázal vyřešit vynikajícím zákrokem gólman Sváček. Z další akce už ovšem Angličané udeřili – šance v 17.minutě nejprve skončila v zámezí a z následného rohového kopu se prosadil vysoký Johnson. „Ten dobrý zákrok z úvodu je pak k ničemu, když dostanu další čtyři góly,“ litoval Dominik Sváček. Zlou dvacetiminutovku pak uzavřeli z českého pohledu Angličané proměněnou penaltou a následně další standardní situací, po které český tým odcházel do kabin za stavu 0:3.

Do druhého poločasu udělal Karel Krejčí tři změny a na hře českého týmu se to projevilo, Vyústilo to i v několik dobrých náznaků, ale žádný z nich nesměřoval ke gólové radosti. Střetli jsme se s nejlepším týmem tohoto turnaje, předčil nás ve všech směrech, my jsme měli jen pár světlých momentů, které jsme ani nezvládli dotáhnout do úspěšného konce,“ popisoval změnu ve druhé půli trenér Krejčí.

Jeho výběr nakonec inkasoval ještě jednou a v Anglii prohrál 0:4. Pro „dvacítku“ je to první porážka v turnaji Elite Tournament. „Pro každého hráče je svátek si zahrát proti Anglii, ukázali nám, v čem mají navrch. Především ten rozdíl byl v pohybu bez míče a pak samozřejmě i v soubojích jeden na jednoho, tam nás předčili,“ líčil po utkání stoper David Lischka.

Byl bych rád, abychom si z takového zápasu udělali výstup, byla to pro nás velká škola. Přál bych si, aby nám tato zkušenost pomohla do dalších těžkých utkání. Přece jen jsme zase vyzkoušeli další a nové hráče a v dalších utkáních ty zkušenosti budou potřeba,“ dodal na závěr trenér Krejčí.