22. 3. 2018

U20: Češi přehráli Itálii, výhra mohla být i vyšší

Česká reprezentační dvacítka odstartovala podzimní část turnaje Elite tournament doma proti Itálii a předvedla se ve skvělém světle. Po výhře 1:0 svému soupeři odskočila v tabulce a nebýt promarněných šancí, mohla soupeři uštědřit i vyšší porážku.

Už jsem si myslel, že to bude takové nešťastné utkání. Nedali jsme penaltu, měli jsme tyčku po standartce a dvě další dobré šance. Takže jsem rád, že jsme to v tom závěru urvali pro sebe,“ neskrýval spokojenost po cenné výhře trenér Karel Krejčí.

ZÁZNAM UTKÁNÍ si prohlédněte ZDE.

Zápas se kvůli nepříznivému počasí musel odehrát na umělé trávě v Plzni a mladí Češi si s tím poradili od úvodu lépe. Už v 5.minutě se po centru z pravé strany dostal k zakončení Ondřej Šašinka a trefil tyč. Tentýž hráč po další čtvrthodině kopal penaltu za faul na Vodháněla, ale italský gólman Zaccagno směr jeho střely vystihl. Až po nějakých dvaceti minutách se k výraznějšímu ohrožení branky Dominika Sváčka dostali také hosté, ale výběr Karla Krejčího měl při zakončení Dalmonteho štěstí, když střela italského křídla šla těsně vedle.

Ve druhém poločase český tým pokračoval ve snaze držet míč a Italy nutil často k zákeřným zákrokům. Oba golmani se pak přičinili o trvající bezgólový stav až do závěrečných minut, kdy se ve skrumáži před brankou nejdůrazněji zachoval český kapitán Matěj Chaluš a zajistil tak výběru Karla Krejčího posun na druhé místo v tabulce za Německo.

„Kontrolovali jsme balón a hlavně v prvním poločase jsme si vytvářeli šance, kdy jsme nedali i penaltu. Do šance jsme je pustili jen po vlastní chybě, kdy jsme někdy zbytečně moc vymýšleli, ale myslím, že jsme to měli jinak pod kontrolou. Druhý poločas to bylo trochu agresivnější ze strany Italů a to nás hodně nakoplo. Pak jsem dali gól, takže myslím zasloužené vítězství,“ hodnotil utkání jeho jediný střelec Matěj Chaluš.