15. 11. 2019

U20: Češi rozstříleli Nizozemce čtyřmi góly na jejich hřišti

Česká reprezentace do dvaceti let zvládla skvěle jediný listopadový zápas. V Nizozemsku vyhrála nad domácím výběrem 4:1!

Skóre otevřel již v patnácté minutě Antonín Růsek a jednobrankovým vedením také úvodní poločas skončil.

V druhém poločase ale padly další čtyři góly. Nejprve se prosadil Lukáš Hušek a následně zvýšil na rozdíl již tří branek Štěpán Krunert.

Domácím se sice podařilo v 89. minutě snížit, když se trefil Ekkelenkamp, ale konečnou podobu výsledku dal v nastaveném čase Richard Sedláček, pro kterého byl zápas speciální i s ohledem na to, že působí v AZ Alkmaar a v kádru soupeře měl klubové spoluhráče.

"V prvním poločase jsme předvedli kvalitní kombinační hru na těžkém terénu a několik příležitostí jsme nevyužili, ale vstřelili jsme branku po rychle rozehrané standardní situaci Hellebrandem a zakončujícím Růskem," uvedl po zápase trenér Jiří Žilák. 

"Ve druhém poločase si domácí vytvořili převahu a dvě šance, ale Matěj Kovář nás podržel. Ztráceli jsme míče a nedokázali jsme na polovině soupeře kombinovat, ale střídající hráči opět zvedli kvalitu hry a v posledních dvaceti minutách jsme hru kontrolovali. Po dobře rozehraných standardních situacích jsme vstřelili dva góly a rozhodli o výsledku. V závěru domácí snížili také po standardní situaci, ale v nastavení se po přihrávce Fortelného trefil po rychlém brejku Sedláček. Mužstvo zaslouží pochvalu za kvalitní výkon a výborný výsledek," řekl trenér Žilák. 

Nizozemsko U20 - ČR U20 1:4 (0:1)

Branky: 89. Ekkelenkamp - 15. Růsek, 71. Hušek, 86. Krunert, 90+1. Sedláček. ŽK: Teze - Zifčák, Fortelný.

Nizozemsko: de Keijzer - Frimpong, Teze, Obispo, Familia-Castillo, van de Looi, Nunnely, Wehrmann, Vente (78. Buitink), Ekkenlekamp, Lang (74. Romeny). 

ČR: Kovář - Fukala (81. Svoboda), Čihák, Hušek, Dudl (81. Zmrzlý) - Krunert, Fortelný - Polidar (61. Sedláček), Hellebrand (81. Solil), Zifčák (61. Selnar) - Růsek (72. Zifčák).