25. 3. 2019

U20: Dva rychlé góly a prohra s Nizozemskem

Český reprezentační výběr do dvaceti let nenavázal na čtvrteční vítězství v Itálii a před téměř dvěma a půl tisíci diváky podlehl v Českých Budějovicích Nizozemsku 0:2. Soupeř o své výhře rozhodl dvěma góly během sedmi minut.

Nizozemci se ujali vedení ve dvanácté minutě zápasu, kdy si na kolmou přihrávku naběhl za obranu Roy Grot a přesnou střelou pohodlně prostřelil brankáře Bačkovského.

Hosté zvýšili na rozdíl dvou branek v devatenácté minutě, kdy si ve vápně šikovně převzal míč Dylan Vente a střelou z otočky vstřelil druhý gól svého týmu.

I v druhém poločase byli Nizozemci nebezpeční a brankář Bačkovský musel zasahovat například při šancích Wijndala nebo Langa, ovšem další gól neinkasoval.

Naopak čeští fotbalisté mohli snížit čtvrt hodiny před koncem, kdy nejprve zakončující Hellebrand napálil míč do brankáře, následně dorážející Mužík vysoko přestřelil.

Český tým měl v závěru utkání více ze hry, byl aktivnější, ale z řady centrů před branku nedokázali mladíci vytěžit ani kontaktní gól, když v posledních vteřinách byl sám před brankářem střídající Jukl, ale ani v této šanci si český hráč nedokázal poradit a skórovat.

"V prvním poločase jsme byli na můj vkus až moc ustrašení. Nebyli jsme tak důslední a důrazní při napadání, soupeř nám díky svým kvalitám dokázal z těchto situací vyjíždět a zároveň si vytvářel velké množství šancí. V druhém poločase jsme byli odvážnější, hra se vyrovnala a Nizozemci museli místo technické hry volit častěji nákopy. Navíc jsme si vytvořili celkem dost šancí a je škoda, že jsme nedokázali vstřelit kontaktní gól. Nicméně Nizozemci předvedli v prvním poločase velkou kvalitu a vyhráli zaslouženě," hodnotil utkání trenér Jiří Žilák.

ČR U20 – Nizozemsko U20 0:2 (0:2)

Branky: 12. Grot, 19. Vente. ŽK: Šípek – Grot, Wehrman, Wijndal, Van de Looi, Kramer.

ČR: Bačkovský – Hašek (46. Svodoba), Richter, Stropek, Dudl (67. Hasil) – Tischler (82. Chytil), Sedláček (46. Jukl), Růsek (73. Mužík) – Pfeifer (73. Vašulín), Šípek (73. Novák), Fortelný (46. Hellebrand).

Nizozemsko: Ten Hove – Bakboord, Kramer, Pinas, Wijndal – Wehrman (C), Van de Looi – Grot, Vente, Lang (84. Reijnders) – Piroe (80. Nunnely).