9. 10. 2017

U20 hraje v rámci Elite Tournament v Anglii

Jen několik dní po vítězném duelu českého výběru do 19 let, změří síly s Anglií také reprezentace U20. Ta zamířila k dalšímu duelu turnaje Elite Tournament na britské ostrovy.

Český výběr vyrazil a dorazil do Birminghamu s více než dvouhodinovým zpožděním kvůli technickým problémům s letadlem. V cílové destinaci asi hodinu od centra města na něj ale čekal pomyslný fotbalový ráj – národní tréninkové centrum s 13 fotbalovými plochami a komfortním ubytováním, kde na každém pokoji ožívají vzpomínky na nejlepší hráče Albionu. 

Fotbal tady na vás dýchne snad na každém místě v Anglii a tady je to ještě výraznější. Už jsem tady byl na jednom turnaji se Spartou a je to opravdu úžasný areál s vynikajícími podmínkami pro fotbal,“ popisuje bezprostřední dojmy záložník Filip Havelka.

Večerní trénink měl i přes logistické trable při příjezdu velmi vysoké tempo i dobrou atmosféru. „Stihli jsme kvůli zpoždění jen rychlý trénink, navíc jsme ho museli rozdělit kvůli vytížení hráčů, ale jsem spokojený. Podmínky, které tady kluci mají k dispozici jsou vynikající a myslím, že si to každý užije,“ dodal trenér Karel Krejčí. 

Výběr do 20 let si po dosavadní jedné výhře a dvou remízách zahraje v úterý s domácí Anglií o první místo ve skupině probíhajícího turnaje Elite Tournament.