15. 10. 2018

U20: Remíza s Anglií 1:1

Reprezentační tým do 20 let vedený trenérem Karlem Krejčím remizoval v Českých Budějovicích s Anglií 1:1. Záznam utkání najdete níže.

"V prvním poločase se hrálo častěji na naší obranné polovině. Anglie držela míč, ale naše obrana pracovala velmi dobře a soupeře do šancí nepouštěla. Inkasovali jsme z nenápadné situace, když Jedlička neudržel míč a Nketiah dorážel z brankové čáry. Ve druhém poločase jsme opticky vyrovnali hru, ale hrálo se spíše bez výraznějších šancí. V závěru jsme byli odměněni za snahu, rozehráli jsme rohový kop nakrátko a povedený centr Fortelného si srazil za brankovou čáru před dotírajícím Holíkem jeden z obránců Anglie,“ uvedl po zápase trenér Karel Krejčí.

"Celkově musíme všechny kluky pochválit za velice zodpovědný výkon především ve druhé půli, kdy jsme byli Anglii rovnocenným soupeřem. Nakonec jsme se dočkali vyrovnávací branky, ke které nám jistě dopomohli i skvělí fanoušci, kterých se na stadionu Dynama sešlo téměř 3000.“

ČR - Anglie 1:1 (0:1)

Branky: 86. Pfeifer - 39. Nketiah.

Sestava ČR: Jedlička - Souček, Plechatý, Král, Holík - Žitný (74. Pfeifer), Janošek, Sadílek, Granečný (84. Fortelný) - Havelka (84. L. Krejčí) - Šašinka (67. Šípek). Trenér: K. Krejčí.