11. 10. 2018

U20: Tři góly za osm minut znamenaly výhru Polska

Reprezentační výběr do dvaceti let podlehl stejně starému výběru Polska v rámci Elite tournament 0:3. Domácí výběr o výhře rozhodl třemi góly během osmi minut v úvodu zápasu, když měl k dispozici také dvě penalty.

Čeští reprezentanti nevstoupili do utkání v Polsku dobře a po jedenácti minutách hry prohrávali již o dvě branky. Nejprve se v osmé minutě prosadil dorážkou v malém vápně kapitán Puchacz, o tři minuty později rozhodčí po faulu Havelky nařídil penaltu, kterou proměnil Lyszczarz.

A o dalších pět minut později to bylo již o tři branky pro domácí výběr. Češi nedokázali odvrátit odkopnutý míč po vlastním rohu, polský tým šel do rychlého brejku a Ondřej Lingr fauloval skluzem v pokutovém území, což znamenalo druhou penaltu během krátké chvíle. Tentokrát ji proměnil Molder.

V dalším průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala a čeští hráči se dostali do několika příležitostí, ale zakončení nebylo úspěšné.

Deset minut po změně stran byl nejprve ve slibné pozici Daniel Souček, který ale po rohu hlavičkoval vedle. Vzápětí se ve vápně uvolnil Jakub Rezek, jeho chytrou střelu po zemi k přední tyči ale domácí brankář zvládl vyrazit a následná dorážka skončila vysoko nad brankou.

I přes aktivnější výkon v druhém poločase se českému týmu nedokázalo zmírnit porážku a domácí výběr vyhrál 3:0 díky gólům během osmi minut v úvodu zápasu.

"Vstup do zápasu jsme měli velmi špatný. Nejprve se po nedůrazu v pokutovém území prosadil domácí útočník. Následovaly dvě penaltové situace po našich faulech a v 16. minutě jsme prohrávali 0:3. Soupeř, který těžil především z fyzické vyspělosti a důrazu, nás ve zbytku poločasu do ničeho nepustil," hodnotil trenér Krale Krejčí.

"Ve druhém poločasu jsme měli více ze hry a řadu brankových příležitostí. Zejména ta Rezkova, Šašinkova nebo Králova volala po gólech. Soupeř se spíše soustředil na poctivou defenzivu. Celkově jsme určitě fotbalově nepropadli, ale zásadní rozdíl byl v silové připravenosti a osobních soubojích."

Polsko U20 – ČR U20 3:0 (3:0)

Branky: 8. Puchacz, 11. Lyszczarz z pen., 16. Molder z pen. ŽK: Stroza, Puchacz – Lingr, Souček.

Sestava ČR: Jedlička – Holík, Klíma, Král, Rezek (62. Douděra), Havelka (77. Žitný), Janošek, Sadílek (84. Šípek), Souček, Lingr (62. Granečný), Šašinka (84. Krejčí).