24. 3. 2019

U21: atraktivní test s Mexikem na závěr španělského kempu

Ještě než reprezentační výběr do 21 let napíše definitivní tečku za výživným soustředěním ve Španělsku, zvládne v pondělí druhou zápasovou prověrku. A také tentokrát půjde o atraktivní test: Češi se poměří s výběrem Mexika U20, které své úsilí směřuje k červnovému mistrovství světa v Polsku.

Hlavní motiv bitvy se Středoameričany? Dostatečný herní prostor pro české hráče, kteří jej nedostali tolik v pátek proti Islandu (1:1). Je jisté, že „lvíčata“ nastoupí s několika změnami v základní sestavě, podívají se do ní ti hráči, kteří v minulém utkání začali zápas na lavičce.

„Chceme, aby každý z nominovaných hráčů ve Španělsku šel do hry a mohl se ukázat. Mexiko je pro kluky výborná šance. Ti, co hráli méně proti Islandu, teď mají příležitost a všichni jsme zvědaví, jak budou vypadat. Z tréninků tady máme velmi dobrý dojem a všichni kluci si zaslouží šanci. Každý je na stejné startovní čáře. Jsme na počátku přípravy a před zářijovým startem kvalifikace chceme vidět co nejvíc hráčů v těžkých zápasech,“ řekl trenér Karel Krejčí.

Utkání s Mexikem může být pro řadu českých mladíků zajímavým milníkem kariéry. Například brankář Matouš Trmal se připravuje na svůj vůbec první start v reprezentačním dresu. Objev z 1. FC Slovácko dosud nechytal v žádném mládežnickém výběru a po jarní premiéře v nejvyšší soutěži jej čeká další velká výzva.

 

„Pro mě to bude obrovský zážitek a jak jsem bral začátek v lize jako odměnu za dosavadní práci, teď to beru úplně stejně. Budu si to zase chtít maximálně užít a pomoci k dobrému výsledku,“ uvedl Trmal, který tvoří brankářské trio s Martinem Jedličkou a Jiřím Letáčkem.

Řada hráčů zase zažije debut v kategorii U21, stejně jako stoper Jan Král, který naskočí po boku kapitána Matěje Chaluše. Urostlý zadák, momentálně hájící barvy druholigového německého Erzgebirge Aue, duel proti Islandu sledoval z lavičky. Proti Mexiku vyhlíží úplně jiné utkání.

„Pro mnoho z nás je zápas s Mexikem možností, jak na sebe určitým způsobem upozornit. Co se týká Mexika, prezentují se odlišně než Island. Jsou velmi silní na míči, v útočné fázi mají několik zajímavých hráčů a asi nebudou čekat v bloku na nějaké brejky. My do toho ale půjdeme naplno, chceme dobrý výsledek,“ dodal Král.

„Bude to o něčem jiném než s Islandem, který je houževnatý, jeho hráči velmi důrazní a spoléhají hlavně na týmové pojetí. Mexiko jsme viděli ve třech zápasech na videu, jsou výborní. Ale pro nás velmi užitečná zkouška, vždycky je zajímavé čelit různým fotbalovým stylům. V této fázi přípravy to pro nás je ideální,“ dodal Krejčí.

U21 - trénink (24. 3. 2019)