7. 9. 2020

U21: Cenný bod i čisté konto proti silnému soupeři

„Lvíčata“ udělala další krok ke splnění společného snu – postupu na mistrovství Evropy jednadvacítek. V pondělí večer remizovali s Chorvatskem a udrželi náskok na svého soupeře.

Jak hodnotili utkání kapitán Michal Sadílek, stoper Dominik Plechatý a brankář Martin Jedlička?

Michal Sadílek:

„S výkonem jsme spokojeni. Řekli jsme si, že to odmakáme a odbojujeme, což se stalo. Každý hráč si sáhl na své dno a udělal pro bod či vítězství maximum. Myslím, že si všichni můžeme sáhnout do svědomí, že jsme udělali v zápase maximum.

Šli jsme do toho, že chceme vyhrát, což se nepodařilo. Bod bereme, odstup v tabulce zůstává stejný na Chorvatsko. Další sraz hrajeme se Skotskem a Litvou, což budeme chtít zvládnout vítězně a možná ten náš sen v podobě postupu potvrdit.

Počítali jsme s tím, že to bude tvrdý zápas. Umíme rozdat i přijmout. Každý z nás odvedl maximum. Je samozřejmě škoda, že jsme neproměnili nějaké šance, hlavně standardní situace se daly vyřešit líp, ale bohužel to už zpět nevrátíme.“

Dominik Plechatý

"Na zápas jsem byl připravený. Vyplynulo to z přípravy během poslední dnů, tak jsem se v hlavě nachystal na to, že budu hrát. Byl to nepříjemný soupeř, ale myslím, že jsme na ně byli velmi dobře připravení.

Na podzim minulého roku jsme je porazili a pro ně bylo vítězství povinností. Byl to docela ostrý zápas, hráli jsme důrazně s cílem jim to znepříjemnit a oni se tím pádem nedostali tolik do hry, jak by si představovali.

Myslím, že jsme měli dobrý vstup do zápasu, což nám pomohlo. Druhý poločas už byl hodně nahoru dolů. Spíš to bylo o tom, jestli se někomu podaří dát gól. Škoda, že jsme neměli v pokutovém území trochu víc štěstí. Nakonec je to ale asi zasloužená remíza.

Jsme rádi za bod, protože se nám podařilo udržet na Chorvaty náskok čtyř bodů. Kdyby se prohrálo, tak by to bylo horší.“

 

Martin Jedlička:

„Je to cenný bod. Řekli jsme si před zápasem, že je chceme nechat pod sebou v tabulce, což se nám povedlo. Teď musíme v dalších utkání přivézt body z venku a budeme na mistrovství Evropy.

V prvním poločase nám vycházelo napadání, pak už asi kluci v útoku toho měli dost a docházely síly, tak nás Chorvaté trochu přehrávali, ale to se stává a vzadu jsme to udrželi a získali cenný bod.

Loni na podzim jsme u nich vyhráli a myslím, že se nás trochu báli a nevěděli, co čekat, tak to zkusili přes agresivitu. My jsme ale drželi jeden za druhého a párkrát jsme jim to vrátili.

Oni měli v tom prvním vzájemném zápase šanci hned v první minutě, čehož jsme se chtěli vyvarovat a chytit začátek zápasu. A následně je samozřejmě nepouštět do podobných velkých šancí. To se nám povedlo. Jsem rád za sebe i za kluky, že jsme udrželi proti Chorvatsku nulu.

ČR U21 - Chorvatsko U21 (7. 9. 2020)