3. 6. 2018

U21: Češi zaútočili ze vzduchu

Odvetný přípravný zápas Rakousko – Česko reprezentací do 21 let skončil v neděli v Kuchlu opět vítězstvím českého týmu, tentokráte 3:2. Všechny tři branky zaznamenali svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky hlavou.

Zápas začal o dvacet minut později. Zatímco český tým i přes problémy se zácpami na dálnici dorazil na stadion v Kuchlu na čas, domácí, kteří cestovali z Flachau, chytli delší frontu a přijeli o pětačtyřicet minut později než Češi.

Hned první akce domácích skončila gólem. Domácí poslali po zemi z levé strany míč, na který šli Granečný a Erthaltera. Český obránce trefil nohu soupeře a sudí Welz nařídil penaltu, kterou Grbic střelou po zemi k pravé tyči proměnil. Vedení hosty nesrazilo, postupně získávali převahu, ale akce končili u pokutového území Rakušanů. Ve 33. minutě ale kombinace vyšla, po přihrávce doleva centroval z první Granečný a nabíhající Kuchta hlavou k přední tyči nedal brankáři šanci a vyrovnal. Gól do šatny ale dali domácí, vyšel jim praktický druhý vážnější protiútok a po centru zprava nabíhající Thurnwald pálil z voleje do sítě a vzápětí zazněl hvizd končící poločas...

Dvě změny v českém týmu přinesly tlak, který vyústil ve dva slepené góly. V 54. minutě po centru Macka výborně hlavičkoval Sadílek a vyrovnal. O šest minut později hlavičkoval stoper Bačo centr Haška z přímého kopu a vstřelil vedoucí gól. V 79. minutě mohl dát pojistku Pulkrab, nabíhal středem pokutového území na přízemní prudký míč Helešice zleva, míč trefil, ale branku ne... To se málem nevyplatilo v 86. minutě, kdy se ke střele z pravé strany dostal Tekir, Vorel vyrazil prudký míč do bezpečí. Touha domácích napravit vysokou porážku z prvního zápasu vedla k závěrečnému náporu, který Lvíčata pohlídala a zaslouženě slavila druhé vítězství, kterým ukončila povedený kemp.

Statistika zápasu:

Rakousko "21" – ČR "21" 2:3 (2:1)

Branky: 3. Grbic (pok. kop), 45. Thurnwald – 33. Kuchta, 54. Sadílek, 60. Bačo

Rozhodčí: Tobias Welz (Německo) – Johannes Pummerer, Stefan Stangl (oba Rakousko), ŽK: 19. Grbic, Diváci: 600

Sestavy:

Rakousko: Penz (74. Kreidl) – Gmeiner, Gluhakovic, Maranda, Friedl – Ljubicic, Ertlthaler – Thurnwald (78. Tekir), Prokop (64. Kvasina), Haas (64. A. Schmid) – Grbic (64. P. Schmidt). Trenér: Werner Gregoritsch.

ČR: Vorel – Wiesner (90. Sáček), Bačo, Chaluš (46. Lischka), Granečný (46. Helešic) – Sadílek, Bezpalec – Macek (83. Surzyn) , Trubač (60. Hašek), Vaníček (60. Pulkrab) - Kuchta. Trenér: Vítězslav Lavička.