26. 3. 2022

U21: Cesta z Albánie, trénink v Barceloně, v neděli přesun do Andorry

České mužstvo do jednadvaceti let se během soboty přesunulo z Albánie do Španělska. Po páteční výhře nad Albánií 1:0 absolvovalo regenerační trénink.

Celá výprava české jednadvacítky se z Albánie vydala do Španělska a sobotu trávila v Barceloně včetně regeneračního tréninku v komplexu La Parellada. Hráči jej absolvovali již na hřišti s umělou trávou i s ohledem na úterní zápas proti Andoře, kde se bude hrát právě na umělém trávníku.

V neděli se český tým vydá autobusem na cestu do Andorry. Český tým má po sedmi odehraných zápasech pět výher, jednu remízu a jednu prohru.

Pokud přidá český tým v úterý šestou výhru v Andoře, o konečném umístění v kvalifikaci se rozhodne v červnu, kdy budou čeští mladíci hostit Anglii a Andorru. Anglie v pátek večer porazila Andorru 4:1, poslední tým tabulky se dočkal prvního vstřeleného gólu v kvalifikaci. 

„Snažíme se soustředit hlavně sami na sebe a na vlastní zápasy, neohlížíme se na nikoho. Soustředíme se na každý další trénink, každý další zápas a uvidíme, jak se tabulka vyvrbí. Ale samozřejmě chceme postoupit,“ řekl v rozhovoru po zápase s Albánií záložník Jan Žambůrek. 

Druhý březnový zápas se hraje v úterý 29. března od 18:00 v Andoře.