12. 10. 2021

U21: Čtvrtý díl kvalifikace. Češi hostí Kosovo

Reprezentace do jednadvaceti let odehraje čtvrté kvalifikační utkání o postup na evropský šampionát v roce 2023, který hostí Gruzie s Rumunskem. Podruhé se během října utká s Kosovem. 

Jednadvacítka vstoupila do nové kvalifikace zářijovými zápasy v Českých Budějovicích, kdy nejprve porazila Slovinsko 1:0 a následně Albánii 4:0. Během aktuálního reprezentačního srazu mají svěřenci trenéra Jana Suchopárka na programu dva zápasy s Kosovem. 

Ve čtvrtek uspěli v Prištině na hřišti soupeře díky gólu Adama Gabriela a kromě třetího vítězství zaznamenali čeští mladíci také třetí čisté konto. Čtvrtou výhru i čtvrté čisté konto chtějí přidat v úterý 12. října v odvetě s Kosovem.

Ta se hraje opět v Českých Budějovicích a zápas má výkop v 18:00. Přímým přenosem jej vysílá ČT sport, informace o prodeji vstupenek najdete ZDE.

„Zásadní změny v sestavě neplánujeme. Myslím, že materiálů z úvodního zápasu máme dostatek, hned jsme si utkání v Prištině vyhodnocovali. Věřím mužstvu, že to zvládneme a budeme mít po čtyřech zápasech maximálně počet bodů,“ uvedl trenér Jan Suchopárek při pondělní on-line tiskové konferenci.

Kosovo má zatím po třech zápasech jednu výhru a dvě porážky. Ve třech utkáních dalo dva góly a inkasovalo třikrát. "Myslím, že jejich herní styl a rozestavení budou prakticky stejné. V každém jejich zápase si vytvářeli šance, většinou to bylo z rychlých protiútoků. Jak proti nám, tak v jiných zápasech. Myslím, že jim tenhle styl sedí a nemyslím si, že by to chtěli měnit," uvedl na adresu soupeře trenér Suchopárek. 

V pondělních utkání vyhrála Albánie 2:0 nad Slovinskem a Anglie uspěla na hřišti Andorry těsným výsledkem 1:0. Albánie se po čtyřech odehraných zápasech dostala na devět bodů a je momentálně o skóre druhá za českým týmem. Anglie minulý týden překvapivě remizovala se Slovinskem a po třech odehraných utkáních má sedm bodů. 

„Pro nás je to dobře, že Anglie remizovala se Slovinskem, ale chceme se soustředit především na sebe a uhrát si vše sami,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci kapitán Filip Kaloč. 

Ten povede mužstvo s kapitánskou páskou i do čtvrté kvalifikační bitvy a čeští mladíci touží přidat čtvrtou výhru před dvěma listopadovými zápasy na hřištích soupeřů - v Anglii a Slovinsku. 

Tabulka kvalifikační skupiny G

1. Česko 3 3 0 0 6:0 9
2. Albánie 4 3 0 1 7:4 9
3. Anglie 3 2 1 0 5:2 7
4. Slovinsko 4 1 1 2 3:5 4
5. Kosovo 3 1 0 2 2:3 3
6. Andorra 5 0 0 5 0:9 0