6. 9. 2021

U21: Druhý zápas kvalifikace, Češi hostí Albánii

Česká jednadvacítka uzavře zářijový zápasový program utkáním proti Albánii. Po úvodní výhře na startu nové kvalifikace o postup na ME 2023 nad Slovinskem (1:0) chtějí svěřenci trenéra Suchopárka přidat další tři body do tabulky.

Čtvrteční zápas v Českých Budějovicích proti Slovinsku rozhodl gólem v 89. minutě stoper pražské Sparty Martin Vitík, který poslal míč do sítě hlavou po rohovém kopu Adama Karabce.

I druhý zápas kvalifikace odehrají čeští mladíci v Českých Budějovicích, kde přivítají v pondělí 6. září Albánií. Výkop je v 18:00, zápas vysílá přímý přenosem ČT sport. 

Dalšími českými soupeři jsou Andorra, Anglie a Kosovo. Na závěrečný turnaj přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst, zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž.

Mladí Albánci zahájili kvalifikaci již v červnu, kdy vyhrála nad Andorrou 3:0. "Mají výborné individuality včetně třeba Ernesta Muciho, který byl povolán z reprezentačního A týmu. Hrál nedávno za Legii Varšava proti Slavii. Ale jsem přesvědčený, že jsme schopni utkání zvládnout," uvedl trenér Jan Suchopárek na předzápasové tiskové konferenci.

 

"Naše sestava bude ofenzivnější oproti prvnímu zápasu, i když jsme nemysleli jen na defenzivu," řekl k utkání se Slovinskem.

Čtyřikrát v řadě nevyhrál tým do 21 let druhý zápas kvalifikace. Naposledy se to povedlo v době, kdy byl Jan Suchopárek asistentem Jakuba Dovalila u týmu do 21 let. "Tak je na čase to změnit," usmíval se na tiskové konferenci bývalý reprezentant a dlouholetý trenér mládežnických reprezentací.

"Současní hráči s tím ale nemají nic společného, každý cyklus je úplně jiný. Můžete dostat v rámci kvalifikace v druhém zápase Anglii a nezměníte to. Věřím, že tentokrát ale druhý zápas zvládneme," má jasno trenér.

ČR U21 - trénink (5. 9. 2021)