14. 10. 2019

U21: Fanoušci zaslouží uznání i omluvu, že neviděli vítězství

Mladí čeští fotbalisté byli po pondělní bezbrankové remíze se Skotskem zklamaní. Jak z výkonu a výsledku, tak z toho, že nedopřáli více než pěti tisícovkám fanoušků na stadionu v Uherském Hradišti výhru.

Michal Sadílek

„Řekli jsme si, že zápas bude pravděpodobně o prvním gólu, který by mohl rozhodnout, ale nakonec nepadl vůbec žádný a zápas skončil remízou. Skotové hráli hodně agresivně a jednoduše, byl to typický ostrovní fotbal. My jsme nedokázali najít skulinku, kterou bychom využili.

Nějaké šance jsme měli. Vykopávali v prvním poločase míč z brankové čáry a měli jsme poměrně dost rohový kopů, ze kterých bylo pár závarů, ale na druhou stranu to také hodně často končilo faulem nebo to chytil brankář.

Moc rád jsme si zase zahrál v Uherském Hradišti, kde jsem si zahrál po delší době. Atmosféra byla vynikající a fanoušci zaslouží velkou pochvalu, protože nás podporovali a hnali dopředu celý zápas. Po závěrečném hvizdu jsem viděl na tribuně hodně známých, i proto mě mrzí, že jsme nezískali tři body.

Je to stále začátek kvalifikace. Uvidíme, jaký význam remízy na konci budou mít, třeba budou ještě zlaté. Věřím, že listopadové zápasy se San Marinem a v Chorvatsku zvládneme.“

Dominik Janošek

„Je to určitě ztráta. Chyběl tomu hlavně gól. Měli v prvním poločase štěstí, když vykopávali míč z brankové čáry. Chtěli jsme mít z úvodních čtyř domácích zápasů dvanáct bodů, ale to už se nám nepovede. Musíme bodovat stoprocentně v dalším průběhu kvalifikace.

Do Uherského Hradiště jsem se těšil moc, děkuji fanouškům za to, kolik jich přišlo, bylo to skvělé, ale o to víc nás všechny mrzí ztráta a remíza.“

Ondřej Šašinka

„Moc nám nejde dobývat obranu, s tím máme problém dlouhodobě a zase se to ukázalo. Jsem to od střílení gólů, ale žádný jsem nedal. Mrzí mě, že mi vykopl v největší šanci míč z brankové čáry.

Fanoušci byli neskuteční a zaslouží velké uznání. Zároveň zaslouží i omluvu, že jsme jin nedopřáli vítězný zápas.

Měli jsme hodně standardních situací, ale musíme z nich vytěžit mnohem víc. Musíme v dalších zápasech zabrat a získat hned v listopadu šest bodů ze zápasů se San Marinem a v Chorvatsku. Musíme to otočit v náš prospěch zase a zlepšit se ve všem."