10. 9. 2019

U21: Karel Krejčí a Michal Sadílek po zápase s Francií

Reprezentační výběr hráčů do 21 let má za sebou zářijový sraz. Nejprve zahájili svěřenci trenéra Karla Krejčího cestu kvalifikační skupinou proti Litvě, kterou porazili 2:0. Následně odehráli přípravný zápas s Francií, které podlehli 1:3.

I přes prohru na stadionu druholigového klubu z města Troyes, bylo hodnocení zápasu z úst trenéra Karla Krejčího a záložníka PSV Eindhoven Michala Sadílka pozitivní.

Český výběr se ujal po půl hodině hry vedení, když se trefil Patrik Žitný. I když se domácímu týmu podařilo skóre otočit, trenér i talentovaný záložník si pochvalovali týmový bojovný výkon i fakt, že proti silnému soupeři český výběr pouze nebránil.

Karel Krejčí

„Potěšily mě výkony ofenzivních hráčů. I s ohledem na to, že pokud bychom proti takovému týmu zalezli do obrany, tak by se stejně prosadil, protože má obrovskou kvalitu. Věděli jsme, že pokud chceme uspět, tak musíme hrát odvážně.

Francie v předchozím zápase s Albánii nenakopla snad jedinkrát vysoký míč vzduchem, měli asi osm set přihrávek. Líbilo se mi, že díky vysokému postavení jsme nutili Francouze k chybám, nebo k odkopům z vlastní poloviny. Možná je to trochu i zaskočilo a měli s tím trochu problém.

Největší rozdíl je v tom, že Francie má obrovskou základnu a může poskládat v podstatě dvě jedenáctky stejně kvality. Když jsem se díval na zápis, tak jsem ho radši schoval, protože ti hráči působí v nejvyšší soutěžích ve Francii, Německu nebo v jiných top týmech v Evropě. Ale hlavně, ti hráči v těch týmech hrají, což je pro ně důležité.

Na našich týmech je vždy znát každá ztráta. Já pracuji s tímto týmem delší dobu a hrozně se mi líbí, jak jsou tito hráči emotivní a mají hlad po úspěchu. Moc si přejeme bojovat o postup na mistrovství Evropy, protože postoupit na závěrečný turnaj je úspěchem pro jakýkoliv český tým. Progres v našem výkonu byl vidět a věřím, že to bude pokračovat.“

Michal Sadílek:

„Zápas byl hodně náročný i s ohledem na to, že jsme měli jen dva dny na regeneraci po zápase s Litvou. Věděli jsme, že to bude hlavně o tom, abychom byli aktivní v obraně a byli nebezpeční směrem dopředu po zisku míče. Myslím, že především první poločas se nám to dařilo plnit. Měli jsme tři šance a jednu proměnili, ale Francii se podařilo rychle vyrovnat.

Druhý poločas už Francie dominovala, ale myslím, že se nemáme za co stydět, protože jsme bojovali až do konce. Do dalších zápasů si můžeme vzít jedině pozitiva. Francie se dostávala do šancí hlavně přes strany, přestože jsme dokázali spoustu centrů odvrátit. Matouš Trmal nás navíc podržel i v dalších šancích, což je také důležité.

Makali jsme jako jeden tým, i když jsme prohráli, tak takový týmový výkon musíme přenést i do kvalifikačních zápasů.“