9. 10. 2018

U21: Král s Lischkou zůstali v „doublebagu“

Už naplno se rozjela příprava na první ze dvou kvalifikačních utkání jednadvacítky, které se hraje ve čtvrtek od 18 hodin v Borisovu proti Bělorusku. Dopoledne byl na programu trénink zaměřený převážně na taktiku, odpoledne na standardní situace.

Ještě předtím se všichni podívali na video se záběry z utkání Běloruska. „Podle běloruské nominace to vypadá, že budou kompletní, včetně zkušených hráčů z končících ročníků 1996 a 1997. Jsou už dlouho pohromadě, například záložník Klimovič odehrál za jednadvacítku 34 zápasů, obránce Pavlovec devatenáct a v nominaci je i brankář BATE Borisov Ščerbinskij,“ připomíná trenér Vítězslav Lavička.

Bělorusové dohrávají kvalifikaci v plné síle, rozhodně zatím nedávají přednost příští garnituře.

Zajímavým zpestřením dopoledního tréninku byla hra, které by se dala nazvat „doublebago“. Klasické bago je všeobecně známé – hráč uprostřed kruhu se snaží získat míč, čím více přihrávek mezi ostatními, tím pro něho hůř.

V tomto případě se pohybují dvojice, hráči se drží za ruku a musejí tedy reagovat ve shodě. „Je to hra, která vyvolá potřebné emoce,“ pochvaloval si zaujetí dvojic trenér Lavička. Neslavně dopadla dvojice Alex Král s Davidem Lischkou a musela podle zavedeného zvyku ostatním popřát u oběda...

 

 

U21 - příprava na zápas v Bělorusku