14. 10. 2018

U21: Lvíčata do stejné řeky nevstoupí

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, starou pravdu poznala fotbalová reprezentace do 21 let. Bez osmi dnů to jsou dva roky, kdy se předchůdci dnešních Lvíčat chystali na zápas s Moldavskem ve Znojmě, kterým končila skupinová fáze kvalifikace.

Také v pondělí hraje jednadvacítka s Moldavskem poslední zápas ve skupině. Tehdy přineslo vítězství 4:1 obrovskou radost, která vypukla v okamžiku, kdy bylo jasné, že Belgie zároveň prohrála v Černé Hoře.

Znamenalo to přímý postup na mistrovství Evropy 2017 v Polsku. Z hráčů, nominovaných na pondělní zápas byli ve Znojmě na hřišti i při bujarých oslavách v šatně obránce Aleš Matějů, který hrál celý zápas, a na dvanáct minut nastoupil v závěru Matěj Pulkrab.

V pondělí od 17 hodin jde v Chomutově (zápas vysílá ČTsport) o to rozloučit se dobrým výsledem s kvalifikací, která se týmu nepovedla.

Lvíčata se po návratu z Běloruska vrátila do Benic, kde měla v pátek regenerační trénink a v sobotu dopoledne trénink zaměření na taktickou přípravu a na standardní situace. „Bylo potřeba to zvládnout najednou, protože pak už je na programu jen oficiální předzápasový trénink na moderním stadionu v Chomutově. Zároveň jsme si také zkoušeli variantu, jak nahradit vyloučeného Matěje Helešice, který má trest,“ vysvětlil trenér Vítězslav Lavička.

V Chomutově hraje jednadvacítka poprvé, ubytování našla v hotelu dvě stě metrů od stadionu. Stadion je velmi pěkný, má veškerou infrastrukturu pro zápasy nejvyšší soutěže a pro potřeby týmu do jednadvaceti let je ideální. „Už se na zápas těším, je to fakt parádní stadion, ten mít Bohemka a k tomu naše fanoušky, to by bylo něco. Kapacitou je to jako Ďolíček, tak by bylo plno,“ nechal se slyšet záložník „klokanů“ Filip Hašek a pokud jde o dojem z oficiálního tréninku na velmi kvalitním trávníku, nemluvil jistě jen za sebe.

Po tréninku část hráčů a realizačního týmu stihla i třetí třetinu ligového hokejového utkání domácích Pirátů se zlínskými Berany. Pochopitelně to vzbudilo pozornost a Lvíčata si tak trochu mimo plán udělala příjemnou reklamu na zítřejší zápas. Domácích fanoušků bylo na hokeji tři a půl tisíce a bylo by dobré, kdyby si část z nich našla cestu i v pondělí na fotbal.

 

U21 - příprava na zápas s Moldavskem