28. 5. 2018

U21: Lvíčata na cestě do Rakouska

Fotbalová reprezentace do jednadvaceti let se dnes vydala na téměř osmihodinovou cestu autobusem na tradiční červnové soustředění do rakouského Kaprunu. Během týdne absolvuje několik tréninků a sehraje dvě utkání s reprezentací Rakouska do 21 let, ve čtvrtek ve 14:30 hod. v Zell am See a v neděli od 17:30 hod. v Kuchlu u Salcburku.

Trenér Vítězslav Lavička možnost mít tým pohromadě vítá: "Reprezentačních termínů není během roku mnoho, prakticky vycházejí na soutěžní zápasy. Proto jsme rádi, že nám asociace vychází vstříc a také, že na naši žádost slyší většina klubů, i když tento termín do oficiálních nepatří."

V nominaci se objevilo dvacet fotbalistů, včetně dvou brankářů. Tři hráče bylo potřeba na poslední chvíli vyměnit. "To je fotbal a takové věci se stávají. Pro zranění nemohli jet brankář Jindra Staněk a útočník Tomáš Ladra. Mrzí mě, že zdravotní důvody způsobily, že nejede ani Jirka Kulhánek. Jde o kapitána našeho mužstva a jednoho z hráčů, tvořících osu týmu. Chceme ve dvou zápasech se silným domácím výběrem vyzkoušet některé varianty a otestovat i něteré nové hráče, ale zároveň potřebujeme vidět i ty patřící do stabilní sestavy," doplnil trenér Lavička.

Na srazu v Praze se tedy přihlásili tři nově povolaní hráči - brankář Vojtěch Vorel ze Sparty, záložník Michal Bezpalec z Dukly a útočník Jan Kuchta z Viktorie Žižkov, který je s jednadvacítku poprvé.

Po příjezdu autobusu našli hráči vše připravené od kustodů, kteří dorazili s předstihem. Po ubytování a svačině si tým vzal na povel kondiční trenér Pavel Rada a vyrazili vyběhat únavu z cesty.

Příjezd U21 na sraz do Rakouska