10. 10. 2019

U21: Lvíčata nevyužila početní výhodu, s Řeckem remizovala 1:1

Česká reprezentace do jednadvaceti let remizovala v druhém utkání kvalifikace o postup na evropský šampionát 2021 s Řeckem 1:1. Hosté hráli většinu zápasu v oslabení, i tak se dostali do vedení z penalty. Remízu vystřelil Adam Hložek.

Český tým začal velice aktivně a hned ve druhé minutě se dostal do první šance. Holík si na levé straně narazil s Vaníčkem a našel na vápně Hložka. Ten si zasekl míč kolem obránce, ale jeho prudkou střelu po zemi hosté odvrátili na roh.

V sedmé minutě na středu hřiště vybojoval míč v souboji proti dvěma hráčům Pavel Bucha, následně si navedl míč na střelu, ale míč nasměroval pouze doprostřed branky a gólman Siampanis bez problémů zasáhl.

Důležitý moment zápasu přišel ve čtyřiadvacáté minutě, kdy čeští hráči získali míč při chybné rozehrávce soupeře, založili rychlý brejk a Ondřej Šašinka postupující sám na branku byl faulován řeckým obráncem, jenž viděl okamžitě červenou kartu.

Krátce poté rozehráli Češi šikovně přímý kop a Vaníček našel centrem Hložka, jehož hlavičku ale brankář Siampanis skvěle vyrazil. Následně zlikvidoval i střelu z druhé strany.

Řekové se v nastaveném čase prvního poločasu nakonec ujali vedení, když rozhodčí nařídil penaltu po faulu na rohu pokutového území. Bouzoukis nezaváhal a otevřel skóre zápasu.

Ihned po změně stran se do velké šance dostal Jan Matoušek, který si naběhl na centr Holíka, jenže míč tečoval slabě a branku netrefil.

Češi se dál snažili o vyrovnání, ale střely Holíka, Šašinky či Hložka zůstaly nevyužity a mezi tři tyče si cestu nenašly. Když už byl ve velmi nadějné pozici sám před brankou Ondřej Šašinka, zastavil jej ofsajd.

Český tým se dočkal vyrovnání čtvrt hodiny před koncem. Na Sadílkův rohový kop si na přední tyči naskočil Adam Hložek a prodloužil míč za záda brankáře!

V závěru se čeští hráči dostávali k řadě centrů, ale většina akcí končila buď dobrým obranným zákrokem řecké obrany, nebo si čeští fotbalisté pomohli útočným faulem a šanci se připravili sami.

Svěřenci trenéra Krejčího tak v druhém utkání kvalifikační skupiny remizovali s Řeckem 1:1. V pondělí je čeká v Uherském Hradišti zápas se Skotskem.

Kvalifikace ME U21

ČR – Řecko 1:1 (0:1)

Branky: 76. Hložek – 45+2. Bouzoukis z pen. ŽK: Souček, Šašinka – Retsos, Natsos. ČK: Dimitrou. Rozhodčí: Burchardt – Rasmussen, Hoeg (vš. Dánsko).

ČR: Jedlička – Souček, Chaluš, Plechatý, Holík – Bucha, Sadílek – Matoušek (74. Růsek), Hložek, Vaníček (62. Janošek) – Šašinka.

Řecko: Siampanis – Natsos, Dimitrou, Nikolaou, Katranis – Balogiannis, Retsos – Ntaviotis, Bouzoukis (53. Lyratzis), Kampetsis (84. Iatroudis) – Douvikas (28. Evangelou).