8. 10. 2018

U21: Lvíčata o prestiž a o koeficient

Reprezentace do 21 let se v pondělí v poledne sešla tradičně v Benicích na svém úplně posledním srazu této věkové kategorie. Na programu jsou zbývající dva kvalifikační zápasy, ve čtvrtek v Bělorusku a v pondělí s Moldavskem v Chomutově od 17 hodin.

 

Trenérům se v pořádku hlásilo všech dvacet nominovaných fotbalistů. „To je snad poprvé od začátku vloni v srpnu, kdy se nikdo z nominovaných neomlouvá,“ kvitoval trenér Vítězslav Lavička a upřesnil program: „Je to obvyklý postup, musíme zohlednit fakt, že hráči mají z víkendu různou míru zátěže. Někteří odehráli o víkendu celé zápasy nebo jejich větší část, jiní hráli v sobotu a někdo třeba nenastoupil vůbec.“

Při odpoledním oficiálním zahájení si hráči vyslechli i to, že oba zbývající zápasy už sice nic nezmění na tom, že Česko tentokráte ze skupiny nepostoupí, ale přesto je o co hrát.

„Samozřejmě to jsou mezistátní zápasy, a to samo o sobě znamená, že jde o prestiž. Navíc jedenáctého prosince bude UEFA losovat novou kvalifikaci jednadvacítek. Rozdělení do košů je po devíti zemích, protože je devět kvalifikačních skupin. Rozděluje se podle pořadí koeficietů, do kterého se počítají výsledky ze tří posledních kvalifikací a dvou šampionátů. Tedy i výsledky z této kvalifikace. Jsme někde na hranici mezi prvním a druhým košem a chceme udělat vše proto, abychom vytvořili podmínky pro zařazení do prvního koše, tedy chceme uhrát plný počet bodů,“ vysvětluje manažer týmu Libor Sionko.

U21 - příprava na zápas v Bělorusku