10. 10. 2018

U21: Lvíčata se přesunula do Běloruska

Fotbalová reprezentace do 21 let se ve čtvrtek 11. října od 18 hodin středoevropského času střetne v kvalifikaci ME s Běloruskem. Zápas se hraje v Borisovu, nikoli však v moderní aréně klubu BATE, ale na městském stadionu ze sedmdesátých let.

Lvíčata ve středu před čtrnáctou hodinou zamířila pravidelnou linkou do Minsku, kde budou i ubytována.

„Tentokráte volíme jiný model, než bývá obvyklé, protože se chceme vyhnout složitému cestování,“ naznačuje manažer týmu Libor Sionko a trenér Vítězslav Lavička doplňuje:

„Oficiální hodinový trénink nebude v místě konání zápasu, ale odtrénujeme už dopoledne v Uhříněvsi. Po příletu do Minsku už trénovat nebudeme.“

Libor Sionko dodává: „Cesta z Minsku do Borisova trvá asi jednu hodinu, to znamená, že po příletu bychom absolvovali skoro čtyřhodinový program. Takto bude vše klidnější.“ 

Od devíti ráno si mužstvo zatrénovalo, začalo v mlžném oparu a končilo za jasného nebe. Zdá se, že v základní sestavě by mohlo dojít k nějakým změnám ve srovnání s předchozími zápasy. 

A odpolední přesun do Minsku potvrdil, že zvolený model byl nezbytný.

Po devadesáti minutách letu a čekání na zavazadla odjížděl tým od letiště v půl šesté místního času a byť z letiště vede tříproudá silnice, která těsně před městem přechází ve čtyři pruhy, cesta do hotelu Victoria trvala další hodinu. Trénink v Bělorusku by Lvíčata rozhodně nestihla.

 

U21 - příprava na zápas v Bělorusku