30. 5. 2018

U21: Lvíčata zítra poprvé s Rakouskem

Fotbalová reprezentace do 21 let se dnes připravovala na první ze dvou soubojů s výběrem Rakouska. Uskuteční se ve čtvrtek 31. května na „domácí“ půdě Lvíčat, tedy od 14:30 hodin v Zell am See na hřišti, kde čeští fotbalisté během svého soustředění trénují. Zápas vysílá stanice ORF Sport+ přímým přenosem.

Rakušané jsou také v horách, v několik desítek kilometrů vzdáleném Flachau. Mají v nominaci, podobně jako český tým, zkušené hráče z kvalifikace i několik nováčků.  Mezi nejzkušenější patří útočník Kvasina z Twente Enschede, který sehrál 16 zápasů za jednadvacítku a vstřelil tři góly, obránce Baumgartner z Innsbrucku (13 – 0) a záložník Horvath z Dynama Drážďany (12 – 1). Na poslední chvíli vypadl útočník Jakupovič z Juventusu Turín (11 – 5), který hrál za juniorku „Staré dámy“.

Více o probíhajícím soustředění i k utkání v rozhovoru s trenérem Vítězslavem Lavičkou:

 

Předzápasový trénink byl tentokráte o čtvrt hodiny delší, vzhledem k tomu, že je v nominaci několik nových hráčů, zaměřili se trenéři na důkladné vysvětlení taktiky a také podrobněji probrali standardní situace. Trénovalo se za třicetistupňového vedra v čase, kdy se zítra bude hrát. Není divu, že na závěr přišly vhod kádě s ledovou tříští i vykoupání v říčce protékající Kaprunem.