25. 7. 2020

U21: modelový zápas na závěr kempu

Modelový zápas na 2 x 30 minut, takový byl dnešní netradiční závěr třídenního soustředění reprezentačního výběru do 21 let. V zajímavé konfrontaci týmu rozděleného na dvě poloviny se nakonec ve vyrovnané partii v Kunicích radovali „červení“ díky brankám nováčka Michala Fukaly a Václava Drchala. „Bílí“ se prosadili jednou díky Patrikovi Žitnému.

Tři společné tréninky a k tomu jako bonus zkrácený zápas; taková byla náplň letního kempu, který pro jednadvacítku znamenal první setkání od loňského listopadu. A také dnešní utkání nabídlo řadu cenných poznatků o aktuální síle reprezentace, která před podzimním finišem kvalifikace vede svoji skupinu.

„Vždycky to je zvláštní, když proti sobě nastoupí kluci z jednoho týmu, ale mělo to svoji úroveň. I v tom vedru se hrálo v tempu a nás zajímalo, jestli kluci dokážou nácvikové věci z předchozích tréninků převést i do zápasu. A opravdu se tam z té té přípravy objevilo dost věcí, což je velmi pozitivní. Občas to samozřejmě bylo živelné s nějakými ztrátami, což lze přičíst i tomu, že někteří hráči šli do kempu vlastně z dovolené. To dobré ale jednoznačně převažuje,“ hodnotil Jiří Kohout, asistent trenéra Karla Krejčího.

Zápas nabídl především ofenzivní manévry na obou stranách. Dost práce měli všichni čtyři brankáři, kteří se protočili mezi tyčemi. „Červení“ vedli rychlou brankou debutanta Fukaly po zdařilé kombinaci na pravé straně, „Bílí“ odpověděli o chvíli později po dalším přímočarém kontru zakončeného Žitným.

Všechno rozhodla akce z druhé poloviny: sparťanskou souhru dalšího nováčka Jana Fortelného s Drchalem zakončil druhý jmenovaný, který tak stylově oslavil dnešní 21. narozeniny.

 

A zároveň návrat do týmu, kde kvůli vleklému zranění chyběl od loňského března. „Beru to jako hezký dárek k narozeninám,“ usmíval se Drchal.

„Pořádný zápas jsem dlouho nehrál, hodně jsem se těšil a radost mám i z výhry. Jasně, jdeme proti svým kamarádům, ale protože se potkáváme i na ligové scéně, tak to nebylo až tak zvláštní. Zápas byl hodně kvalitní a měl náboj na to, že jsme v podstatě na začátku příprav,“ popisoval Drchal.

Také obránce Jakub Klíma, další z členů vítězného červeného týmu, si z kempu odnesl dobré dojmy.

„Pro mě to byl zážitek, byť na úkor zkrácené dovolené. Alespoň jsem se mohl dobře nachystat na start přípravy v Mladé Boleslavi… A dnešní zápas? Velmi kvalitní. Nehleděl jsem na to, že jdeme na kamarády, připravil jsem se úplně stejně jako na každý jiný zápas a mělo to rozhodně úroveň,“ pochvaloval si Klíma, který také za jednadvacítku v žádném ostrém zápase dosud nenastoupil.

Stejně jako několik dalších hráčů, kteří dnes šli do akce. „Jsou to všechno hodně zajímaví hráči. Beran, Karabec, Hellebrand, Fukala, Fortelný, Zima i ostatní noví kluci mají budoucnosti a u nás to za pár dní potvrdili. Musíme se dívat na to, že nám zde chybělo nějakých sedm hráčů ze základní osy, ale vyskočily nám další možnosti, což je výborné zjištění,“ dodal asistent Kohout.

U21 „červení“ – U21 „bílí“ 2:1 (1:1) na 2 x 30 minut

Branky: 5. Fukala, 43. Drchal – 20. Žitný. Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček.

„Červení“: Trmal (31. Markovič) – Fukala, Klíma, Zima, Granečný (31. Hellebrand) – Hlavatý, Fortelný – Kohút, Karabec, Vaníček – Drchal.

„Bílí“: Bačkovský (31. Plachý) – Douděra, Köstl, Plechatý, Souček – Janošek, Havelka – Matoušek, Beran, Žitný – Šašinka (31. Chytil).

Tréninkový kemp U21 (25. 7. 2020)