7. 9. 2020

U21: Na Chorvaty s Jedličkou v brance, vrací se Šašinka

Reprezentace do 21 let hostí v Českých Budějovicích tým Chorvatska. Svěřenci trenéra Karla Krejčího chtějí navázat nejen na páteční výhru v San Marinu, ale také na výhru v Chorvatsku z minulého roku. 

Podle trenéra Karla Krejčího utkání hodně napoví o zbytku kvalifikace. Zápas má výkop v 18:00, kvůli pandemii koronaviru se bude v Českých Budějovicích hrát bez diváků.

"Lvíčata" vedou skupinu o bod před Řeckem a o pět před Chorvaty, kteří ale sehráli o zápas méně. Chorvatsko ve čtvrtek rozstřílelo Řeky 5:0, dvakrát se trefil útočník pražské Slavie Petar Musa. Nedělní duel San Marino - Řecko skončil hubenou výhrou favorizovaných hostů 1:0.

"V San Marinu jsme zvládli vítězně restart kvalifikace. Líbil se mi způsob výhry, že jsme plnili to, co jsme si řekli. Zápas nás psychicky povzbudil do utkání s Chorvatskem, které bude jedním z nejdůležitějších v podzimní části," řekl Krejčí v nahrávce pro média.

V sestavě proti Chorvatsku oproti zápasu v San Marinu nenajdete Adama Karabce. Sedmnáctiletý talent se přesunul k nově vytvořenému A týmu, který hostí v pondělí večer v Olomouci Skotsko. 

Oproti San Marinu došlo ke čtyřem změnám. Do branky se vrací Martin Jedlička, ve stoperské dvojici je Dominik Plechatý, v záloze Pavel Šulc a v sestavě je také Ondřej Šašinka, který doplní útočníka Václava Drchala, jenž se prosadil dvakrát proti San Marinu.

ČR: Jedlička - Holík, Plechatý, Krejčí, Sadílek - Janošek, Havelka - Bucha, Šašinka, Šulc - Drchal.

Chorvatsko: Šemper - Šutalo, Erlić, Šverko, Sosa - Ivanušec, Moro, Nejašmić, Majer - Špikić, Musa.

Přímý přenos utkání vysílá ČT sport. Rozhodčí: Stoyanov - Venev, Stoilov (vš. Bulharsko).