12. 10. 2019

U21 na Moravě: Se Skotskem musíme zabrat naplno

V pátek večer společně sledovali skvělý výkon reprezentačního A týmu a jeho výhru proti Anglii, teď reprezentační jednadvacítka při své moravské „tour“ už zase hledí ke svým povinnostem. „Lvíčata“ po přejezdu z Karviné, kde uhrála remízu 1:1 s Řeckem, ladí formu k pondělí a dalšímu zápasu kvalifikace ME proti Skotsku, které hostí Uherské Hradiště.

 

Tým Karla Krejčího se v pátek ze severu Moravy přesunul do Zlína, kde se bude na třetí kvalifikační utkání chystat. A úspěch reprezentačního áčka prý může působit jako dobrá motivace. „Kluci to zvládli proti Anglii fantasticky, odehráli super zápas s vynikajícím výsledkem a my bychom si moc přáli, abychom fanoušky také v pondělí potěšili,“ líčil Michal Sadílek, pro kterého je zápas na hřišti 1. FC Slovácko vzhledem ke svým kořenům velmi speciální.

Záložník PSV Eindhoven v klubu fotbalově vyrostl a nyní se zde už potřetí v kariéře představí i s reprezentací. Sadílek na stadionu Miroslava Valenty hrál už s výběry U17 a U19, teď do známého prostředí zavítá s dalším výběrem. V současném týmu U21 je hned 5 hráčů, kteří prošli mládežnickým programem 1. FC Slovácko, nebo působili v A týmu – kromě Sadílka ještě brankář Matouš Trmal, obránce Libor Holík, záložník Dominik Janošek a útočník Ondřej Šašinka.

I proto pondělní zápas v Uherském Hradišti proti Skotsku v jednadvacítce tolik rezonuje. „Když jsem se dozvěděl, že hrajeme u nás doma, byl jsem nadšený. Fanoušci tady vždy udělají skvělou atmosféru, budeme tady mít velkou podporu rodin a známých. To by nás mělo hnát dopředu, teď to jenom zvládnout na hřišti,“ věřil gólman Matouš Trmal, který zatím kryje záda Martinu Jedličkovi.

„Lvíčata“ ve čtvrtek v Karviné uhrála s Řeky remízu, druhou domácí ztrátu teď nehodlají dopustit za žádnou cenu. „Bezprostředně po té remíze v Karviné jsme byli zklamaní, ale hodili jsme to za hlavu. Z toho výsledku není třeba dělat tragédii a mít hlavy dole. Jsme ve vyrovnané skupině a dá se čekat, že se týmy budou obírat navzájem. Nikdo to neprojde úplně hladce. Vždyť Litva naposledy uhrála právě ve Skotsku remízu, což také nikdo nečekal. Ale také dobře víme, že se Skotskem další body ztratit nesmíme. A pokud zvítězíme, skupina bude pořád rozehraná velmi slušně,“ přemítal Sadílek po dnešním tréninku, který jednadvacítka absolvovala v Otrokovicích – Baťově.

Bitva se Skotskem, to má být další náročná prověrka. „Zase se musíme nachystat na velmi odolného soupeře. Skotsko hraje velmi disciplinovaně a obětavě, takticky jsou na výši. Ve skupině se drží nahoře a výhrou v Chorvatsku se jednoznačně zařadili mezi spolufavority skupiny. I proto je vzájemný domácí zápas tak důležitý,“ uvedl asistent trenéra Karla Krejčího Jiří Kohout.

Dnešní přípravu s týmem vynechal záložník Jan Matoušek, jehož od duelu s Řeckem brzdí problémy s lýtkem. Na nedělní trénink už tým Karla Krejčího vyrazí do Uherského Hradiště, trénink začíná v 15:30 a je otevřený také pro veřejnost.