9. 9. 2019

U21: Nadějné vedení, poté obrat skóre. Francie – ČR 3:1

Česká reprezentace do jednadvaceti let odehrála přípravný zápas v Troyes proti domácímu výběru Francie. Český tým poslal do vedení po půl hodině hry Patrik Žitný, ale domácí stihli rychle vyrovnat a v druhé půli dokonali obrat skóre a zvítězili.

Trenér Karel Krejčí udělal v základní sestavě změny, jak avizoval po kvalifikační výhře nad Litvou. V základní sestavě nastoupil v brance Matouš Trmal, v záložní řadě dostávají příležitost od úvodní minuty Janošek, Havelka a Žitný. Úspěšný střelec proti Litvě Antonín Vaníček začně mezi náhradníky, stejně jako Adam Hložek.

V desáté minutě se český tým dostal do úvodní šance zápasu, kdy střílený centr směřoval směrem na zadní tyč, ovšem Holík ve skluzu přestřelil branku.

Krajní obránce Holík se dostal do zajímavého zakončení i po půl hodině hry, kdy se drze dostal k zakončení, ale brankář Bertaud byl připravený.

Český tým se dostal do vedení v zápase v 36. minutě. Po centru Holík se dostal k míči domácí Konaté, ale odkopem poslal míč pouze k Patriku Žitnému, jenž poslal míč do sítě.

Vedení českému týmu vydrželo ale pouze krátkou chvíli. V 39. minutě se totiž dostal na levé straně k míči Mbeuma, jenž předložil přesnou přihrávku před branku Edouardovi a ten srovnal na 1:1.

Krátce po změně stran udržel nerozhodný výsledek skvělým zákrokem brankář Trmal, když se za českou obranu dostal Mbeumo, ale střelou na dlouho nohu českého gólmana nepřekonal, když Trmal vyrazil míč na roh.

Ten samý hráč se ale nakonec dočkal gólu krátce poté, když si v 55. minutě naběhl do pokutového území na přesnou přihrávku od Bernedeho a uklidil míč do sítě.

Francouzský tým dokázal odskočit na rozdíl dvou branek v 64. minutě, kdy po rychlé kombinační akci předložil střídající Soumaré po dvou minutách na hřišti přesně míč Edouardovi, jenž prostřelil brankáře Trmala potřetí v zápase.

V závěru se do hry dostali i Hložek, Vaníček, Graiciar nebo Douděra, ale na skóre se již nic nezměnilo a český tým podlehl Francii 1:3.

Francie U21 – ČR U21 3:1 (1:1)

Branky: 39. Edouard, 55. Mbeumo, 64. Edouard - 36. Žitný. ŽK: Zagadou – Janošek, Chaluš, Sadílek. Rozhodčí: Hennessy – Carey, Keegan.

Francie: Bertaud – Dagba (73. Adou), Konate (c), Ndicka (78. Zagadou), Ati Nouri, Bernede (62. Kamara), Reine-Adelaide (72. Cozza), Makengo (62. Soumaré), Diaby, Mbeumo, Edouard (73. Gouiri).

ČR: Trmal – Holík, Plechatý, Chaluš (c), Souček (85. Douděra) – Sadílek, Janošek (60. Bucha) – Matoušek (75. Hložek), Havelka (86. Krejčí), Žitný (85. Vaníček) – Šašinka (76. Graiciar).