9. 10. 2017

U21 nestačila na Chorvatsko a dostala pět gólů

Druhé kvalifikační utkání o postup na ME 2019 se české reprezentaci do 21 let absolutně nepovedlo. Ve Varaždínu nestačila na Chorvatsko a prohrála 1:5. Je to velká komplikace pro další vývoj v kvalifikační skupině!

Do zápasu vstoupili domácí s větší přesností a po sérii chyb Lvíčat při kombinaci se dostávali ke standardním situacím. Roh se ještě podařilo odvrátit, ale přímý kop Brekala zleva prošel až k bramkáři a vyražený míč uklidil v deváté minutě zblízka do branky Karačič - 1:0.

V 16. minutě mířil za míčem za obranu Pulkrab, brankář ale vyběhl včas a odvrátil do zámezí. Pěkná kombinace přinesla ve 21. minutě dobrou šanci ke střele z hranice pokutového území Černému, prudká rána proletěla těsně vedle. Vzápětí prošel míč podél branky hostů, Jakoliš na něj jen o kousek nedosáhl!

Přímý kop v podání Černého nadělal starosti brankáři, ten ale s vypětím míč mířící k tyči vyrazil. Následoval okamžitě brejk na druhé straně, který táhl Jakoliš, zacentroval ale Vlašič zblízka branku minul.

Ve 36. minutě po vhazování vzal míč Vlašič, útočník, kterého v srpnu koupil za deset miliónů liber Everton, zamířil do pokutového území, prošel mezi pěti soupeři a prudce vystřelil k tyči - 2:0! A mohlo být ještě hůře, ve 40. minutě se protáhl zprava před branku Jakoliš, Staněk zmenšil úhel a vyrazil míč. První poločas byli domácí jasně lepší a vytvořili si dostatek šancí a převahu vyjádřili dvoubrankovým vedením.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Ve 47. minutě vystihl špatnou rozehrávku Brekalo, útočník Bundesligového Stuttgartu, prošlel do pokutového území a sólo zakončil podobnou ranou k tyči, jako Vlašič a také skóroval - 3:0!

V 51. minutě se řítil na Staňka opět Jakoliš, brankář vyrazil na roh a o devadesát vteřin později likvidoval další ránu mířící k tyči. V 54. minutě střílel po rohu z voleje nad Mihálik. O dvě minuty později Mihálik minul horní roh branky. V 57. minutě Trubač už mířil přesně, u tyče ale byla ruka padajícího brankáře.

V 63. minutě po nedorozumění mezi Kulhánkem a Pokorným běžel sám na branku Moro a s přehledem skóroval - 4:0! Obě branky ve druhé časti tak padly po hrubých chybách při rozehrávce...

Obrovskou chybu v obraně udělali i domácí, Benkovič přihrál v 70. minutě před vlastní branku úplně osamocenému Mihálikovi, který si míč zpracoval na prsa a dal gól - 4:1. Deset minut před koncem mohl Mihálik dát i druhý gól, míč se mu ale zamotal pod nohy a nevystřelil. To vedlo k protiútoku, po narážečce prošel středem obrany Vlašič a dal pátý gól - 5:1.

"Věděli jsme, že soupeř má velkou kvalitu. Osm dní jsme věnovali přípravě na zápas, ale je třeba říct, že to byl kolaps. Celkově jsme propadli všichni ve všech směrech, možná jen Staněk v bráně zabránil ještě vyššímu rozdílu," zhodnotil utkání sebekriticky český trenér Vítězslav Lavička.

Kvalifikační utkání o postup na ME 2019, Varaždín

Chorvatsko "21" - ČR "21" 5:1 (2:0)

Góly:  9. Karačič, 36. a 80. Vlašič, 47. Brekalo, 63. Moro - 70. Mihálik

Rozhodčí: Kalkavan - Sesigüzel, Sancaktar (všichni Turecko)

ŽK: 25. Benkovič, 51. Šunjič, 90. Brekalo - 68. Král

Diváci: 2000

Sestavy:

Chorvatsko: Posavec - Karačič, Šimič, Benkovič, Sosa - Balič (84. Ivanušec), Šunjič, Moro - Vlašič, Jakoliš (89. Čorič), Brekalo (91. Mamič) Trenér: Nenad Gračan.

ČR: Staněk - Matějů, Pokorný, Král, Knejzlík - Kulhánek, Sáček (77. Wiesner) - Černý, Machalík (46. Trubač), Mihálik  - Pulkrab (64. Provod). Trenér: Vítězslav Lavička.