5. 6. 2019

U21: Ondřej Šašinka vystřelil cennou výhru nad Ruskem!

Český reprezentační výběr do jednadvaceti let porazil Rusko 1:0. O těsné výhře na soustředění v Rakousku rozhodl v závěru prvního poločasu útočník ostravského Baníku Ondřej Šašinka.

Do první šance zápasu se dostali ruští fotbalisté, když se ve třetí minutě po přímém kopu Glušenka dostal k zakončení Kalugin, jenž ale nejprve trefil tyč a následně branku netrefil. Krátce poté musel Matěj Chaluš ve skluzu zastavit další střelu uvnitř pokutového území.

Ve dvanácté minutě se do zakončení dostali také čeští fotbalisté, když si odhlavičkovaný centr našel za vápnem Dominik Janošek, ale jeho volej skončil těsně vedle branky.

Devětadvacátá minuta přinesla velkou šanci českého týmu, když se Martin Graiciar protáhl po pravé straně, předložil míč nabíhajícímu Vaníčkovi, který ale nedokázali zblízka prostřelit brankáře Safonova.

Jen pár vteřin před vypršením řádné hrací doby prvního poločase se český tým ujal vedení, když se po zpětné přihrávce z levé strany střelou zblízka prosadil Ondřej Šašinka.

Deset minut po změně stran se do hry dostal Patrik Žitný, jenž nahradil Antonína Vaníčka. A hned po svém příchodu na hřiště se k němu odrazil míč po dlouhém autu Holíka, ale teplický fotbalista nedokázal trefit míč přesně a brankář Ruska jeho střelu chytil.

Premiérových dvaaosmdesát minut si proti ruskému týmu v dresu jednadvacítky připsal šestnáctiletý Adam Hložek, než jej nahradil Emil Tischler.

Bojovný a vyrovnaný druhý poločas už branku nepřinesl ani na jedné straně a český tým si tak v prvním přípravném utkání v Rakousku připsal velmi cenné vítězství 1:0.

Druhý zápas odehraje český tým v Rakousku v neděli 9. června od 15:00 proti Slovensku.

ČR U21 – Rusko U21 1:0 (1:0)

Branka: 45. O. Šašinka. ŽK: Chaluš – Golubjov, Viznovič.

ČR: Trmal – Souček (83. Douděra), Plechatý, Chaluš, Holík – Janošek, Havelka – Graiciar (71. Matoušek), Hložek (83. Tischler), Vaníček (56. Žitný) – O. Šašinka.

Rusko: Safonov (46. Maximenko) – Jevgeňjev, Kalugin, Divějev (39. Lapšov), Lysov – Glebov (66. Gruljov), Utkin (46. Tugarev), Glušenkov, Golubjov (80. Viznovič) – Lomovickij (66. Musajev), Ignaťjev.