15. 11. 2019

U21: Po povinné výhře zpestření s americkým fotbalem

Ve čtvrtek s přehledem zvládli utkání proti San Marinu, od pátku už reprezentanti do 21 let myslí na nepoměrně těžší test a pondělní bitvu v Chorvatsku. Ze zažitého stereotypu v pátek „Lvíčata“ vytrhlo také tréninkové zpestření: krátký zápas v americkém fotbalu.

To vše v gesci kapitána Matěje Chaluše, velkého fanouška zmíněného sportovního odvětví, v jehož tréninkové výbavě na reprezentačních srazech nechybí právě ani tradiční šišatý míč.

„Americký fotbal mě hodně baví a sleduju ho, jak můžu. Loni jsem byl v Americe na dovolené a stihl zajít na zápas mezi New York Giants  a Dallas Cowboys, což byl skvělý zážitek. Prostě se o ten sport zajímám a docela se vyznám i v pravidlech,“ vykládal zaníceně český stoper.

Mladí reprezentanti zůstávají v Chomutově, kde ve čtvrtek zvítězili vysoko 6:0 nad San Marinem a připsali si „povinné“ vítězství. Také v pátek vyrazili na místní stadion a přípravu už ladili směrem k Chorvatsku.

„San Marino nechceme podceňovat, ale výhra nad ním musí být samozřejmostí. Byť jsme dali šest gólů, přeceňovat to nelze. Teď musíme přepnout a mentálně se nachystat na úplně jiný level. Ale kluci ví, co je ve hře, nachystáme se dobře a pojedeme pro dobrý výsledek,“ věřil kouč Karel Krejčí.

Hráči, kteří proti San Marinu neměli zápasové vytížení, dostali zabrat v různých intervalových hrách a cvičeních, zbytek mužstva ve volnějším vytížení našel chvilku také třeba na zmíněné miniutkání v americkém fotbale. Po tréninku regenerace v nedalekém aquaparku a odpoledne volný program – tak vypadal dnešní den „Lvíčat“ v Chomutově.

V sobotu dopoledne si jednadvacítka v podkrušnohorském městě naposledy zatrénuje a odpoledne ji čeká letecký přesun od Záhřebu.

Trénink U21 (15. 11. 2019)