9. 10. 2021

U21: po přesunu z Kosova příprava na domácí odvetu

Ze čtvrtka na pátek přesun z Kosova do České republiky, důkladná regenerace a v sobotu už nájezd do standardního tréninkového režimu na úterní bitvu se stejným soupeřem. 

Reprezentační tým do 21 let se už v Českých Budějovicích připravuje na čtvrtý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, v níž zatím neztratila bod a vede svoji skupinu.

„Lvíčata“ za sebou mají také první úspěšný výjezd na soupeřovo území, duel v Prištině a těsné vítězství mužstvu dodá energii do další práce. Bez ohledu na to, že mužstvo po přesunu z Kosova do Prahy dorazilo do Českých Budějovic až v pátek krátce nad ránem. „Tomu jsme uzpůsobili i následný režim, v pátek odpoledne jsme měli vyloženě regenerační trénink, hodně jsme se věnovali regeneraci. Ale hráči si už určitě odpočinuli a dnes se trénovalo opět naplno,“ přiblížil program posledních hodin Michal Horňák, asistent trenéra Jana Suchopárka.

„Dnes se už cítím mnohem lépe, zpáteční cesta z Kosova byla poměrně náročná. Ale dobře jsme zregenerovali a těšíme se na další zápas,“ přidal se obránce Martin Vitík.

Jednadvacítka v pátek odpoledne vyrazila z Hluboké nad Vltavou na trénink do nedaleké Zlivi, kde se připravovala již během září na úvodní kvalifikační duely. Dnes „Lvíčata“ již vstoupila znovu do plné přípravy, tentokrát v tréninkovém centru Dynama České Budějovice na Složišti. 

Myšlenky všech se už otáčejí k úterý a domácí odvetě s Kosovem, které už v Prištině předvedlo houževnatý výkon a český tým vybojoval vítězství 1:0. „Je to velmi dobrý soupeř, jejich hráči jsou individuálně velmi dobře vybavení a dobře organizovaní, což jsme o nich ale věděli. Očekáváme, že také u nás budou hrát hlavně ze zajištěné obrany a spoléhat hlavně na brejkové situace,“ uvedl Horňák. Oba týmy se tak v pěti dnech poměří dvakrát. „Musím uznat, že vůbec nehráli špatně. My bychom rádi doma byli více dominantní a hlavně efektivnější než v Kosovu, kde nám stačil jediný gól,“ přál si Vitík.

Český tým se zatím pyšní stoprocentní bilancí a také vynikající defenzivou, „Lvíčata“ ve třech zápasech ještě neinkasovala branku a na poctivé týmové práci chtějí vystavět i úspěch v úterním utkání.

„Je to samozřejmě dobré pro sebevědomí mužstva a všech hráčů, ale nemělo by nás to ukolébat. Kluci musí být dál stejně zodpovědní a sérii bychom rádi prodloužili,“ podotkl asistent Horňák. Také hráči samotní vnímají, jak důležitý je spoleh na kvalitní defenzivu. „Tři uhrané nuly jsou vizitkou celého týmu, dobře plníme defenzivní povinnosti. Ale opakuju: už v úterý bychom rádi předvedli kvalitní výkon také v útoku a mít zápas plně pod kontrolou,“ dodal Vitík.

 V neděli tým U21 absolvuje dva tréninky, v pondělí pak oficiální předzápasovou přípravu na stadionu Dynama České Budějovice. V úterý zde zápas začne v 18:00.